Krajské exportní konference

Hospodářská komora České republiky ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a partnery organizuje seriál krajských exportních konferencí. V roce 2016 se jich uskutečnilo 14, tzn. zavítali jsme do každého kraje České republiky. V loňském roce jich bylo uspořádáno 6, přičemž ročník byl zakončen závěrečnou konferencí v Praze. Rok 2018 přinese inovovanou podobu krajských exportních konferencí, které se představí ve čtyřech krajských městech České republiky. Cílem projektu je podpořit především malé a střední podniky v jejich exportních aktivitách.

Na konferencích vystupují zástupci Hospodářské komory ČR, Ministerstva zahraničních věcí ČR, Československé obchodní banky, České exportní banky a Exportní garanční a pojišťovací společnosti.

Novinkou programu letošní série Krajských exportních konferencí je inovace samotného konceptu projektu. Jednotlivé konference budou mít formu panelové diskuze mezi účastníky, zástupci českých firem, a panelisty, kterými budou prominentní řečníci z řad partnerů projektu.

V rámci programu konferencí budou mít účastníci jedinečnou možnost pokládat otázky týkající se exportu, jeho podpory, financování, pojišťování apod. přítomným zástupcům partnerů projektu. Dotazy publika, které bude možné pokládat přímo i anonymně, pak v režii moderátora vytvoří obsah každé jedné konference – každá ze čtyř plánovaných krajských exportních konferencí tak bude zcela unikátní.

Akce klade zvýšený důraz na segment malých a středních podniků.

Hlavní témata setkání

  • Identifikace perspektivního trhu a průběh exportní transakce
  • Identifikace partnera na cílovém trhu
  • Nástroje exportního financování pro daný cílový trh
  • Pojištění exportu, nástroje na zajištění exportní transakce

Přehled termínů Krajských exportních konferencí HK ČR

Název složkyMísto konáníTermín*Pozvánka**
KHK Moravskoslezského krajeOstrava25. 9. 2018KEK v Ostravě
KHK Jižní MoravyBrno3. 10. 2018
(v rámci MSV)
KEK v Brně
KHK Pardubického krajePardubice18. 10. 2018KEK v Pardubicích
KHK Zlínského krajeZlín22. 10. 2018KEK ve Zlíně

* termíny se mohou změnit

** pozvánky budou doplňovány