Krajské exportní konference

Již počtvrté!

V letošním roce se opět uskuteční série Krajských exportních konferencí, během kterých Hospodářská komora ČR spolu s Ministerstvem zahraničních věcí a partnery navštíví 4 krajská města České republiky. Lákadlem letošního ročníku je vedle modelu konference ve formě panelové diskuze také představení tzv. Krajských exportních specialistů.

V rámci projektu Krajských exportních konferencí, který se svými 14 konferencemi odstartoval v roce 2016, budou v letošním roce uspořádány 4 konference po řadě v Brně, Ostravě, Pardubicích a v Plzni. Po úspěchu v minulém roce budou mít všechny tyto konference podobu panelové diskuze – konkrétní obsah každé z těchto konferencí pak bude utvořen na místě unikátní kombinací otázek moderátora a publika pro jednotlivé panelisty.

Na konferencích ve dvou panelech, I. panel: PŘEDEXPORTNÍ ROZHODOVÁNÍ a II. panel: PODMÍNKY PRO EXPORT, konkrétně vystoupí prominentní řečníci z řad partnerů projektu, tedy Hospodářské komory ČR, Ministerstva zahraničních věcí ČR, Československé obchodní banky, České exportní banky a Exportní garanční a pojišťovací společnosti.

Panelisti budou odpovídat na otázky spadající do oblastí: KAM CHCI VYVÁŽET (identifikace trhu), CO CHCI VYVÁŽET (identifikace exportní transakce), KOMU CHCI PRODÁVAT (identifikace odběratele), POKRYTÍ RIZIKA a PLATEBNÍ PODMÍNKY A FINANCOVÁNÍ. Tato struktura se promítá i v brožuře speciálně vytvořené pro účastníky Krajských exportních konferencí „Jak se prosadit ve světě – Průvodce pro úspěšné exportéry“.

Novinkou letošního ročníku bude mimo jiné představení tzv. Krajského exportního specialisty (zkráceně KES), který bude nově působit v daném kraji. Jednotliví KES budou fungovat nejen jako jednotné kontaktní místo pro podnikatele s cílem zpřehlednit zejména systém podpory exportu, ale také budou firmám k dispozici kupříkladu pro projednávání a sestavování jejich ročních exportních plánů – budou s nimi konzultovat, jak na export.

Projekt Krajských exportních konferencí nadále klade zvýšený důraz na segment malých a středních podniků.

Hlavní témata setkání

  • Identifikace perspektivního trhu a průběh exportní transakce
  • Identifikace partnera na cílovém trhu
  • Nástroje exportního financování pro daný cílový trh
  • Pojištění exportu, nástroje na zajištění exportní transakce

Přehled termínů Krajských exportních konferencí HK ČR

Název složkyMísto konáníTermín*Pozvánka**
KHK jižní MoravyBrno19. 9. 2019KEK Brno - pozvánka
KHK Moravskoslezského krajeOstrava16. 10. 2019KEK Ostrava - pozvánka
KHK Pardubického krajePardubice23. 10. 2019KEK Pardubice - pozvánka
KHK v Plzeňském krajiPlzeň13. 11. 2019KEK Plzeň - pozvánka

* termíny se mohou změnit

** pozvánky budou doplňovány

 

Publikace