Krajské exportní konference

Hospodářská komora České republiky ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a partnery organizuje seriál krajských exportních konferencí. V roce 2016 se jich uskutečnilo 14, tzn. zavítali jsme do každého kraje České republiky. V loňském roce jich bylo uspořádáno 6, přičemž ročník byl zakončen závěrečnou konferencí v Praze. Rok 2018 přinese inovovanou podobu krajských exportních konferencí, které se představí ve čtyřech krajských městech České republiky. Cílem projektu je podpořit především malé a střední podniky v jejich exportních aktivitách.

Na konferencích vystupují zástupci Hospodářské komory ČR, Ministerstva zahraničních věcí ČR, Československé obchodní banky, České exportní banky a Exportní garanční a pojišťovací společnosti.

Novinkou programu letošní série Krajských exportních konferencí je inovace samotného konceptu projektu. Jednotlivé konference budou mít formu panelové diskuze mezi účastníky, zástupci českých firem, a panelisty, kterými budou prominentní řečníci z řad partnerů projektu.

V rámci programu konferencí budou mít účastníci jedinečnou možnost pokládat otázky týkající se exportu, jeho podpory, financování, pojišťování apod. přítomným zástupcům partnerů projektu. Dotazy publika, které bude možné pokládat přímo i anonymně, pak v režii moderátora vytvoří obsah každé jedné konference – každá ze čtyř plánovaných krajských exportních konferencí tak bude zcela unikátní.

Akce klade zvýšený důraz na segment malých a středních podniků.

Hlavní témata setkání

  • Identifikace perspektivního trhu a průběh exportní transakce
  • Identifikace partnera na cílovém trhu
  • Nástroje exportního financování pro daný cílový trh
  • Pojištění exportu, nástroje na zajištění exportní transakce

Přehled termínů Krajských exportních konferencí HK ČR

Název složkyMísto konáníTermín*Pozvánka**
KHK Moravskoslezského krajeOstrava25. 9. 2018Pozvánka KEK Ostrava
KHK Jižní MoravyBrno3. 10. 2018
(v rámci MSV)
Pozvánka KEK Brno
KHK Pardubického krajePardubice18. 10. 2018Pozvánka KEK Pardubice
KHK Zlínského krajeZlín22. 10. 2018Pozvánka KEK Zlín

* termíny se mohou změnit

** pozvánky budou doplňovány

 

Publikace