Zachraň práci!

Hospodářská komora ČR se po dohodě s partnerem JURENT CZ domluvila dne 1. října 2020 na pozastavení projektu Zachraň práci z důvodu nízké nabídky volné pracovní kapacity a tím i nízké efektivity zajištění poptávky firem po kvalifikovaných pracovnících. Pozastavení projektu je směrováno na dobu účinnosti státních programů pro podporu zaměstnanosti. V případě změny a znovu restartování projektu vás budeme informovat na stránkách Hospodářské komory ČR.


Máte zaměstnance, pro které dočasně nemáte pracovní uplatnění?

Chybí vám momentálně zaměstnanci?

Máme pro vás řešení!

V době koronavirové nákazy a omezování výroby v podnicích má řada českých firem problémy s uplatněním svých zaměstnanců. Naopak podniky, kterým v současnosti např. kvůli karanténě nebo péči o rodinné příslušníky zaměstnanci chybí, by uvítaly výpomoc zaměstnanců jiných firem.

Jednou z možností je uplatnění §43a zákoníku práce, tedy tzv. dočasné přidělení zaměstnance – dohoda o dočasném „zapůjčení“ zaměstnance k výkonu práce u jiného zaměstnavatele. Dočasně přidělený zaměstnanec zůstává nadále v pracovníkem původního zaměstnavatele, ale pracovní úkoly mu ukládá firma, k níž je přidělen. Odkaz na paragrafové znění ZDE.

Proto Hospodářská komora integrovala a vytvořila koncept, který firmám nabízí „sdílení“ pracovních kapacit. Elektronickou platformu „burzy práce“ pro Komoru zprostředkovává společnost Jurent CZ, která má se sdílením pracovních sil dlouholeté zkušenosti.

Dispečink a personální poradenství pak zajišťuje partnerská společnost MONTO, s.r.o., členská firma Hospodářské komory provozující Asistenční kancelář Hospodářské komory v Srbsku s podnikatelským rozsahem v dalších zahraničních destinací.

Projekt Zachraň práci! inicioval místopředseda Hospodářského výboru a předseda Podvýboru pro ICT, telekomunikace a digitální ekonomiku Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Martin Jiránek z Pirátské strany po diskusi se šéfem ICT Unie Zdeňkem Zajíčkem.

S ohledem na výše uvedené Hospodářská komora v této chvíli přichází s jasnou pomocí pro zaměstnavatele bez pracovních zakázek s nevyužitou pracovní kapacitou a naopak. Dále vzhledem k tomu, že Hospodářská komora hraje významnou roli v rámci koordinace zaměstnavatelů při zaměstnávání cizinců v programech a stále častěji reflektuje podněty cizích pracovníků, kteří ztratili zaměstnání, rádi bychom využili obdobnou funkcionalitu pro pracovníky z ciziny jako fyzické osoby.

 

V případě dotazů  se neváhejte obrátit na infolinku 800 222 121 nebo můžete využít email Tomáše Zeleného z Hospodářské komory (zeleny@komora.cz).

/naucte-se-delat-business-na-linkedin/