3. celorepublikové kolo 2017-2018

Vítězství z 3. ročníku soutěže si odnesl tým Středočeského kraje

Dne 19.4. se uskutečnilo napínavé a náročné klání vítězů 3. ročníku krajských kol soutěže T-Profi.

Celkem 14 týmů z celé ČR přicestovalo do Aquapalace hotelu v Čestlicích a hrdě je doprovázeli kapitáni – zástupci významných zaměstnavatelů. Přítomno bylo téměř 100 žáků a studentů, kterým přijeli fandit představitelé Hospodářských komor, pedagogové, ředitelé firem zvučných jmen i zástupci ministerstev. Některé týmy cestovaly opravdu zdaleka a s přihlédnutím ke skutečnosti, že mladším účastníkům bylo kolem 11 let, to bylo obdivuhodné nadšení.

Slavnostního zahájení se ujal prezident Hospodářské komory ČR pan Vladimír Dlouhý a postupně převzali slovo náměstek sekce pro řízení vzdělávání z MŠMT pan Václav Pícl, náměstek pro řízení sekce průmyslu, podnikání a stavebnictví z MPO pan Eduard Muřický a ředitel hotelu Aquapalace pan Vladimír Novák.

Doprovodný program zajistily společnosti Festo, s.r.o., Teco, a.s., HobbyRobot, s.r.o., Asociace virtuální reality (AVRAR) a SmartBIT, s.r.o. Že se na soutěži sešly ideální cílové skupiny zaměstnavatelů, potenciálních zaměstnanců, obchodních partnerů i sponzorů, není třeba dodávat. Z klání pořizovala záznam i Česká televize pro svůj kanál “D”.

Děti a studenti se s náročným úkolem prali statečně a výsledkem jejich 3hodinové usilovné práce bylo 14 působivých modelů dopravní lanovky. Letošní ročník kladl na soutěžící mnohem vyšší nároky než v uplynulých letech, protože kromě manuální zručnosti bylo potřeba zapojit i znalosti matematických a fyzikálních zákonů a programování.

Náročná porota vyhodnotila jako nejlepší model, na kterém pracoval tým Středočeského kraje, reprezentovaný dětmi ze Základní a mateřské školy Nymburk, Komenského ulice a studenty SOŠ a SOU Nymburk. Tým vedl pan Marek Špinka ze společnosti A-Z Elektrostav, a.s.. Výherci si za svůj výkon odnesli nejmodernější model 3D tiskárny, který věnoval partner soutěže, společnost Průša Research, s.r.o.. Další ceny laskavě poskytnuly společnosti Aquapalace, Asociace virtuální reality (AVRAR) a Národní technické muzeum.

Odměny byly účastníkům předány z rukou viceprezidenta Hospodářské komory ČR pana Romana Pommera a předsedy Středního podnikatelského stavu pana Zdeňka Somra.

Hospodářská komora organizováním takových soutěží podporuje zájem dětí o technické a řemeslné obory, zkvalitňování polytechnické výuky na ZŠ i SŠ a přípravu mládeže pro profese Průmyslu 4.0.

 

/naucte-se-delat-business-na-linkedin/