Řád Vavřínu

Řád Vavřínu má za cíl ocenit významné domácí i zahraniční osobnosti, které pozitivně ovlivňují naši společnost. Jednotlivé osobnosti jsou nominovány širokou veřejností. Laureáty vybírá porota Řádu Vavřínu.

Řád Vavřínu zohledňuje především celoživotní dílo, společenský dopad, mezinárodní nebo jiný přesah. Řád Vavřínu je udělován také osobnostem, které hrdě reprezentují a významně podporují Českou republiku či osobnostem, jež vytváří nadčasové hodnoty a jejichž činy nechávají trvalou stopu v dědictví lidstva, dále lidem, kteří bez ohledu na osobní přínos oddaně pracují ve prospěch ostatních. Oceněny mohou být osobnosti jak z ČR, tak ze zahraničí. Toto ocenění lze udělit také in memoriam.

Celkem 14 osobností se 7. listopadu 2017 stalo novými laureáty Řádu Vavřínu, kterým podnikatelé vyjadřují uznání a respekt významným osobnostem a podnikatelským subjektům za jejich práci.

„Podmínky pro podnikání nejsou v naší zemi bohužel v mnoha ohledech ideální. O to více mě těší, kolik skvělých příběhů a úspěšných lidí Česká republika má,“ poznamenal prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý před 400 hosty z řad podnikatelů, manažerů firem, představitelů státní správy a osobností veřejného života.

Galavečer Hospodářské komory a C.O.T. media s.r.o. se konal pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana, předsedy Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha, předsedy vlády Bohuslava Sobotky, ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka, primátorky Hlavního města Prahy Adriany Krnáčové a starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého.

Laureáti 2017

DANIEL BENEŠ za významné manažerské úspěchy

JAN BINAR za významné manažerské úspěchy

MARTIN DIVIŠ za významné manažerské úspěchy

OLIVER DLOUHÝ za úspěšný podnikatelský počin

ZDENĚK BLAŽEK za významné podnikatelské úspěchy

FRANTIŠEK HÁLA za významné podnikatelské úspěchy

CYRIL SVOZIL za významné podnikatelské úspěchy

MAREK DOSPIVA za významné podnikatelské úspěchy

JAN ZITKO za významné podnikatelské úspěchy

PETR CHMELA za významné podnikatelské úspěchy

VLADIMÍR MAŘÍK za celoživotní dílo v oblasti vědy

JEFIM FIŠTEJN za celoživotní dílo v oblasti publicistiky

DAVID SVOBODA za výjimečné úspěchy v oblasti sportu

LUCIE BÍLÁ za významné úspěchy v oblasti kultury

Více informací naleznete na webu Řád Vavřínu.

Generální partner

Hlavní partneři

          

 

          

 

Partneři