Řád Vavřínu

Řád Vavřínu má za cíl ocenit významné domácí i zahraniční osobnosti, které pozitivně ovlivňují naši společnost. Jednotlivé osobnosti jsou nominovány širokou veřejností. Laureáty vybírá porota Řádu Vavřínu.

Řád Vavřínu zohledňuje především celoživotní dílo, společenský dopad, mezinárodní nebo jiný přesah. Řád Vavřínu je udělován také osobnostem, které hrdě reprezentují a významně podporují Českou republiku či osobnostem, jež vytváří nadčasové hodnoty a jejichž činy nechávají trvalou stopu v dědictví lidstva, dále lidem, kteří bez ohledu na osobní přínos oddaně pracují ve prospěch ostatních. Oceněny mohou být osobnosti jak z ČR, tak ze zahraničí. Toto ocenění lze udělit také in memoriam.

Laureáti 2018

Laureátem Řádu Vavřínu se v roce 2018 stal třeba kamnář a prezident Cechu kamnářů Pavel Rynda. Ten dodnes udržuje kamnářské řemeslo, mezi jeho nejvýznamnější realizace patří rekonstrukce renesančních kamen na Pražském hradě, na zámku Lány nebo ve Valdštejnském paláci.

Za celoživotní dílo v oblasti kultury podnikatelská veřejnost vyznamenala herce Jaromíra Hanzlíka, který letos získal také Kříšťálový globus za umělecký přínos české kinematografii na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Za výjimečné úspěchy v oblasti sportu se laureátem stal Jaromír Jágr, rektor Tomáš Zima byl vyznamenán za celoživotní přínos v oblasti vědy a vzdělávání. Za celoživotní dílo v oblasti medicíny obdržel vyznamenání špičkový lékař a světově uznávaný neurochirurg Vladimír Beneš.

In memoriam obdržel ocenění podnikatelů „přerovský Baťa“, vizionář a majitel Meopty Paul Rausnitz, kterému se podařilo přeorientovat produkci pro potřeby armády na výrobu dalekohledů nebo čoček do spotřební elektroniky a z firmy vybudoval prosperujícího výrobce optickomechanických přístrojů známého po celém světě. Ocenění převzal z rukou prezidenta Hospodářské komory generální ředitel Meopty Vítězslav Moťka.

Plaketu Řádu Vavřínu laureáti letos obdrželi z rukou předsedy vlády Andreje Babiše, ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové, předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery, senátora Pavla Karpíška, ředitele Národního divadala Jana Buriana, představitelů Hospodářské komory, COT Media a dalších osobností podnikatelského a veřejného života a odborníků ve svých profesích.

Letos se akce koná pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana, předsedy Senátu Parlamentu ČR, předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radka Vondráčka, předsedy vlády Andreje Babiše, ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové, magistrátu hl. m. Prahy a Městské části Praha 1.

Generálním partnerem letošního ročníku je Carduus Asset Management, hlavními partnery Česká pojišťovnaBank GutmannLetiště PardubiceJeštědská stavebníNobless Czech a Párty nábytek. Hlavním mediálním partnerem Řádu Vavřínu Hospodářské komory ČR 2018 se stala Česká televize.

Více informací naleznete na webu Řád Vavřínu.

Generální partnerem akce pro rok 2018

Hlavní mediální partner

 

Hlavní partneři

 

 

 

 

Partneři

      

      

 

       

 

        

 

        

 

       

 

        

 

        

 

                   

 

                            

Publikace