Řád Vavřínu

Řád Vavřínu má za cíl ocenit významné domácí i zahraniční osobnosti, které pozitivně ovlivňují naši společnost. Jednotlivé osobnosti jsou nominovány širokou veřejností. Laureáty vybírá porota Řádu Vavřínu.

Řád Vavřínu zohledňuje především celoživotní dílo, společenský dopad, mezinárodní nebo jiný přesah. Řád Vavřínu je udělován také osobnostem, které hrdě reprezentují a významně podporují Českou republiku či osobnostem, jež vytváří nadčasové hodnoty a jejichž činy nechávají trvalou stopu v dědictví lidstva, dále lidem, kteří bez ohledu na osobní přínos oddaně pracují ve prospěch ostatních. Oceněny mohou být osobnosti jak z ČR, tak ze zahraničí. Toto ocenění lze udělit také in memoriam.

Laureáti 2019

Držiteli Řádu Vavřínu se letos stalo 15 osobností, mezi nimi také statutární ředitel a předseda správní rady společnosti Karlovarské minerální vody Alessandro Pasquale, který původně z jedné stáčírny minerální vody učinil přední značku nealkoholických nápojů ve Střední Evropě, nebo také Milan Dostalík, generální ředitel jednoho z nejvýznamnějších výrobců ohýbaného nábytku na světě TON, který navázal na prodejní koncept původního zakladatele výroby ohýbaného nábytku Michaela Thoneta z roku 1861.

V roce 2019 se udílení vyznamenání Řád Vavřínu koná pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu České republiky Jaroslava Kubery, předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radka Vondráčka, ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka, primátora Prahy Zdeňka Hřiba a místostarosty Prahy 1 Petra Hejmy.

Hlavními partnery galavečera jsou Česká pojišťovna, Korus, Prague Catering, Párty nábytek, Deluvis, Agentura NKL Zámek Zbiroh a Národní turistický úřad Dominikánské republiky. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

Partnery akce se stali LASKI, Crowe Advartis Accounting, TESLA, VÁPENKA VITOUL, Česko Moravský zemědělský fond, Léčebné lázně Mariánské Lázně, Prague Safe Deposit, Přerost a Švorc, FENIX GROUP, EAST BOHEMIAN AIRPORT, HOKAMI CZ, TRUSTAV a Alukov.

Laureáti Řádu Vavřínu 2019:

1 Lubomír Kovařík předseda představenstva a prezident společnosti Česká zbrojovka GROUP SE za významné manažerské úspěchy
2 Milan Dostalík generální ředitel společnosti TON za významné manažerské úspěchy
3 Stefan Hoppe generální ředitel Kaufland Česká republika za významné manažerské úspěchy
4 Alessandro Pasquale předseda správní rady společnosti Karlovarské minerální vody za významné podnikatelské úspěchy
5 Eva Štěpánková zakladatelka a předsedkyně představenstva společnosti Ryor za významné podnikatelské úspěchy
6 Blanka Kalcsová prezidentka společnosti MEDIS Group za významné podnikatelské úspěchy
7 Libor Knap jednatel společnosti Proteco za významné podnikatelské úspěchy
8 Richard Horký jednatel společnosti TTS energo za významné podnikatelské úspěchy
9 Miloslava Procházková zakladatelka firmy Avanti za významné podnikatelské úspěchy
10 Václav Berka plzeňský sládek již ze třetí generace za celoživotní přínos v oblasti tradičního českého řemesla
11 Jiří Ježek paralympijský vítěz a mistr světa v cyklistice za výjimečné úspěchy v oblasti sportu
12 Petra Kvitová tenistka, vítězka Wimbledonu za výjimečné úspěchy v oblasti sportu
13 Oldřich Jirsák vědec a průkopník v oblasti nanotechnologií a jejich průmyslové výroby za celoživotní přínos v oblasti vědy a výzkumu
14 Marta Kubišová zpěvačka a herečka za celoživotní dílo v oblasti kultury
15 Václav Havel (in memoriam) bývalý prezident ČR, dramatik, disident za celospolečenský přínos České republice a rozvoj občanské společnosti

Více informací naleznete na webu Řád Vavřínu.

ORGANIZÁTOŘI 2019

  

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER

HLAVNÍ PARTNEŘI

     

         

PARTNEŘI

                                                                                                                        

Publikace