Seznam laureátů Řádu Vavřínu 2018

Laureáti 2018

Laureátem Řádu Vavřínu se v roce 2018 stal například kamnář a prezident Cechu kamnářů Pavel Rynda. Ten dodnes udržuje kamnářské řemeslo, mezi jeho nejvýznamnější realizace patří rekonstrukce renesančních kamen na Pražském hradě, na zámku Lány nebo ve Valdštejnském paláci.

Za celoživotní dílo v oblasti kultury podnikatelská veřejnost vyznamenala herce Jaromíra Hanzlíka, který letos získal také Kříšťálový globus za umělecký přínos české kinematografii na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Za výjimečné úspěchy v oblasti sportu se laureátem stal Jaromír Jágr, rektor Tomáš Zima byl vyznamenán za celoživotní přínos v oblasti vědy a vzdělávání. Za celoživotní dílo v oblasti medicíny obdržel vyznamenání špičkový lékař a světově uznávaný neurochirurg Vladimír Beneš.

In memoriam obdržel ocenění podnikatelů „přerovský Baťa“, vizionář a majitel Meopty Paul Rausnitz, kterému se podařilo přeorientovat produkci pro potřeby armády na výrobu dalekohledů nebo čoček do spotřební elektroniky a z firmy vybudoval prosperujícího výrobce optickomechanických přístrojů známého po celém světě. Ocenění převzal z rukou prezidenta Hospodářské komory generální ředitel Meopty Vítězslav Moťka.

Plaketu Řádu Vavřínu laureáti letos obdrželi z rukou předsedy vlády Andreje Babiše, ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové, předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery, senátora Pavla Karpíška, ředitele Národního divadla Jana Buriana, představitelů Hospodářské komory, COT Media a dalších osobností podnikatelského a veřejného života a odborníků ve svých profesích.

Akce se v roce 2018 koná pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana, předsedy Senátu Parlamentu ČR, předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radka Vondráčka, předsedy vlády Andreje Babiše, ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové, magistrátu hl. m. Prahy a Městské části Praha 1.

Generálním partnerem ročníku 2018 je Carduus Asset Management, hlavními partnery Česká pojišťovnaBank GutmannLetiště PardubiceJeštědská stavebníNobless Czech a Párty nábytek. Hlavním mediálním partnerem Řádu Vavřínu Hospodářské komory ČR 2018 se stala Česká televize.

Laureáti 2018:

VLADIMÍR BENEŠ za celoživotní dílo v oblasti medicíny

VLASTISLAV BŘÍZA za významné podnikatelské úspěchy

PETR DVOŘÁK za významné manažerské úspěchy

JAROMÍR HANZLÍK za celoživotní dílo v oblasti kultury

MARTIN FRIEDRICH HERRMANN za významné manažerské úspěchy

JAROMÍR JÁGR za výjimečné úspěchy v oblasti sportu

ROMAN KNAP za významné manažerské úspěchy

MICHAL KOCIÁN za významné podnikatelské úspěchy

ŠÁRKA LITVINOVÁ za významné podnikatelské úspěchy

PAUL RAUSNITZ za významné podnikatelské úspěchy “in memoriam”

PAVEL RYNDA za významné podnikatelské úspěchy

JAROMÍR ŘEZÁČ za významné podnikatelské úspěchy

HANA ŠMEJKALOVÁ za významné manažerské úspěchy

TOMÁŠ ZIMA za celoživotní přínos v oblasti vědy a vzdělávání

Více informací naleznete na webu Řád Vavřínu.