Zástupci českých firem vyrazili na misi do Mongolska

21.09.2015

Podnikatelská delegace Hospodářské komory České republiky vyrazila na týdenní misi do Mongolska, dvacítka zástupců českých firem se tak připojila k oficiálnímu, již šestému, zasedání smíšené komise České republiky a Mongolska, které se uskuteční ve dnech 22.-23.9. v Ulánbátaru. Primárním cílem zasedání je podpořit rozvoj obchodně-ekonomické spolupráce mezi oběma zeměmi. Mise HK ČR se koná ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

V rámci týdenní cesty se uskuteční podnikatelská fóra a kontaktní jednání s mongolskými podnikateli v Ulánbátaru a Darchanu. Rovněž je plánováno separátní setkání náměstka ministra průmyslu a obchodu Vladimíra Bärtla s českou podnikatelskou delegací. Česká republika a Mongolsko jsou si velmi blízké a vzájemné vztahy obou zemí fungují dlouhodobě na základě tradičních partnerství. Zářijová mise HK ČR je za poslední roky již čtvrtou cestou do této země, Česká republika má totiž v Mongolsku dlouhodobě dobré renomé.

Mise se účastní české společnosti působící v bankovním sektoru, v oblasti dodávek technologických celků, energetickém sektoru, důlním průmyslu, stavebnictví, potravinářství, environmentálních technologií či letectví.

/nejcastejsi-pracovnepravni-preslapy-zamestnavatelu-webinar-hospodarska-komora/