Upřesnění nepravdivého tvrzení na serveru Ekonomický-deník.cz o projektu PES pro podnikatele

26.09.2016

Praha, 26. září 2016 – Hospodářská komora ČR se ohrazuje proti nepravdivému tvrzení v článku s názvem „Chystá se elektronický hlídač legislativy pro podnikatele. Účast bude povinná“, který uveřejnil server Ekonomicky-denik.cz.

V textu ze dne 15. 9. 2016 uveřejněném na webu Ekonomický-deník.cz je nepravdivě uvedeno, že účast v připravovaném projektu HK ČR s názvem PES pro podnikatele (Právní elektronický systém pro podnikatele), který by měl jednak zpřístupnit všechny zákony a předpisy ukládající podnikatelům nějaké právní povinnosti na jednom místě a současně umožnit firmám a podnikajícím fyzickým osobám jejich přehlednou správu, bude pro podnikatele povinná a že za zpřístupnění nového systému by měl platit povinně každý podnikatel, ať již bude či nebude tuto službu využívat.

Vlastní návrh na vytvoření a provozování tohoto systému, který HK ČR připravuje a projednává, však nikdy tuto podmínku neobsahoval. Bude na každém podnikateli, aby si svobodně zvolil, zda se do systému přihlásí či nikoli. Pokud se však podnikatel do systému přihlásí a jeho služeb bude využívat, pak by měl za tuto službu zaplatit stanovený poplatek.

Účast podnikatelů v projektu PES nebude tedy rozhodně povinná, bude na každém, zda se do projektu rozhodne zapojit či nikoliv.

/nejcastejsi-pracovnepravni-preslapy-zamestnavatelu-webinar-hospodarska-komora/