Roztáčíme kola českého exportu: Nejzajímavější exportní příběh roku 2018 má IVECO Czech Republic

22.10.2018 Odbor vnější komunikace

V prostorách Valdštejnského paláce podnikatelé zítra ve večerních hodinách ocení nejvstřícnějšího úředníka státní správy, nejzajímavější exportní příběh i nejvěrnějšího účastníka podnikatelských misí pořádaných Hospodářskou komorou České republiky.

 Z rukou prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého a generálního ředitele EGAP Jana Procházky převezme Merkurovu medaili generální ředitel firmy IVECO Czech Republic Jiří Vaněk. Firma z Vysokého Mýta s nejzajímavějším exportním příběhem vyrábí meziměstské a turistické autobusy, které dnes jezdí ve více než 30 zemích světa.

V kategorii Nejvěrnější účastník podnikatelských misí udělí Hospodářská komora Merkurovu medaili Yvetě Sliškové ze společnosti Lázně Teplice, za níž cenu převezme statutární ředitel Lázní Teplice Radek Popovič. Yveta Slišková se v uplynulých 12 měsících zúčastnila tří podnikatelských misí organizovaných Hospodářskou komorou, o rozvoj firmy usiluje v Rusku, Kataru i kavkazských republikách Gruzii a Ázerbajdžánu.

Merkurovu medaili z rukou prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého pak během akce „Roztáčíme kola českého exportu“ převezme vedoucí zahraničního protokolu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR Renáta Oblezarová. Podnikatelé oceněním hodlají vyjádřit poděkování za její vstřícnost a profesionální přístup při realizaci podnikatelských misí s ministry průmyslu. Úřednice pomohla zajistit účast českých firem na různých přijetích, pomáhala organizačně i logisticky.

4. ročník společenského setkání „Roztáčíme kola českého exportu“ organizuje Hospodářská komora jako poděkování jednak ústavním činitelům, kteří naslouchají potřebám podnikatelů a plánují své zahraniční cesty v souladu s těmito potřebami, ale hlavně jako poděkování podnikatelům, kteří svým talentem, zkušeností a invencí skutečná kola českého exportu roztáčejí.

Na akci pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu České republiky Milana Štěcha vystoupí mimo jiné předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček, ministryně průmyslu a obchodu ČR Marta Nováková a účast přislíbil také ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček.

/konference-hr-chytre-nejvetsi-akce-roku-v-cr-pro-personalisty-hospodarska-komora/