Podnikatelskou misi do Číny povede prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý

20.11.2015

Prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý povede podnikatelskou delegaci, která ve dnech 21. až 28. listopadu doprovodí předsedu vlády ČR Bohuslava Sobotku na jeho pracovní cestě do Číny. Ke 37členné podnikatelské delegaci se během mnoha podnikatelských akcí postupně přidá další čtyřicítka českých firem, které v Číně přímo působí nebo v této zemi mají svého zástupce.

„Čínská ekonomika prochází obrovskými strukturálními změnami. Poprvé se stává jejím největším sektorem nikoliv průmysl, ale sektor služeb. To například ukazuje, že i v Číně už je zformována střední třída, která je již dostatečně movitá, aby mohla cestovat do zahraničí. Čili je zde prostor pro lázeňství, turistiku, to pak také otvírá prostor třeba pro potravinářský průmysl,“ vysvětluje prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, podle něhož je potřeba se dostat také do povědomí čínských turistů, protože kromě tradičních vývozních artiklů, ke kterým patří hlavně výrobky automobilového a sklářského průmyslu, jsou jistým vývozním artiklem i turistické krásy ČR.

Podnikatelské mise do Číny se kromě výrobců radarů, developerů, dodavatelů investičních celků v oborech chemie, zpracování ropy nebo strojírenství zúčastní mimo jiné také firmy z oblasti lázeňství, pivovarnictví nebo zdravotnictví. Zástupci firem odletí v sobotu do Šanghaje, kde se krátce po příletu uskuteční Česko-čínské podnikatelské fórum – Šanghaj 2015. Podnikatelská mise Hospodářské komory ČR se koná ve spolupráci se Smíšenou česko čínskou komorou vzájemné spolupráce.

/nejcastejsi-pracovnepravni-preslapy-zamestnavatelu-webinar-hospodarska-komora/