Podnikatelé pod vedením Hospodářské komory zamíří do Pákistánu na veletrh Expo

08.11.2017 Miroslav Beneš

Desítka českých firem se ve dnech 8. až 12. listopadu zúčastní podnikatelské mise do Pákistánu pod vedením viceprezidenta Hospodářské komory ČR Bořivoje Mináře. Zástupci firem budou mít možnost navázat nové kontakty v rámci 10. veletrhu Expo v pákistánském Karáčí.

Mise je zaměřena na firmy, které již s pákistánskými partnery spolupracují, nebo mají v této zemi zájem o navázání obchodních vztahů. Cesta je určena společnostem z oboru textilního a kožedělného průmyslu, potravinářství a potravinářských technologií, farmaceutického průmyslu, energetiky, strojírenství i dalších oborů.

V průběhu mise se delegace zúčastní slavnostního zahájení veletrhu Expo, podnikatelského setkání organizovaného Federací komor, řady jednání v rámci veletrhu a setkání s potenciálními pákistánskými obchodními partnery.

Pákistán je pro české firmy poměrně složité teritorium a není snadné na tamější trh proniknout. Právě proto je tu Hospodářská komora, aby podnikatelům pomohla a usnadnila jim vstup do této podnikatelsky velmi zajímavé a perspektivní země,“ doplňuje viceprezident Hospodářské komory ČR Bořivoj Minář. Podnikatelská delegace odlétá do Pákistánu dnes před 16. hodinou.

/jak-na-