Podnikatelé pod vedením Hospodářské komory doprovodí premiéra Andreje Babiše do Chorvatska

08.04.2019 Miroslav Beneš

Na každoroční setkání předsedů vlád zemí střední a východní Evropy ve dnech 11. až 12. dubna doprovodí 25členná podnikatelská delegace vedená viceprezidentem Hospodářské komory Bořivojem Minářem premiéra Andreje Babiše do chorvatského Dubrovníku, kde se zúčastní dvoustranných jednání se zástupci firem z 15 evropských států a Číny. O pracovní cestě premiéra do Chorvatska dnes jedná vláda.

 „Perspektivní bude pro zúčastněné firmy zejména kontakt s čínskými partnery a představiteli státu, kde vidíme potenciál zejména v leteckém průmyslu nebo oblasti dopravní infrastruktury. Za velkou příležitost považuji i setkání s podnikateli a zástupci komor z dalších zúčastněných zemí,“ vysvětluje viceprezident Hospodářské komory Bořivoj Minář s tím, že cesta do Chorvatska znamená pro tuzemské podniky dobrý odrazový můstek pro doprovodnou misi prezidenta republiky Miloše Zemana do Číny, která se uskuteční koncem tohoto měsíce.

Podnikatelskou delegaci tvoří firmy z oblasti leteckého průmyslu, stavebnictví, gastronomických služeb, sektoru vzdělávání nebo realit.

Jednání organizovaných Hospodářskou komorou ČR a Chorvatskou hospodářskou komorou (Croatian Chamber of Economy) se vedle českých firem zúčastní také podnikatelé z Albánie, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Černé Hory, Estonska, Chorvatska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Makedonie, Polska, Rumunska, Srbska, Slovenska a Slovinska.

V rámci setkání budou mít podnikatelé možnost přihlásit se k jednáním s partnery z těchto zemí, popř. se zúčastnit i panelových diskuzí, které organizuje hostitelská Chorvatská hospodářská komora. Konkrétně půjde o tematické panely zaměřené na cestovní ruch, informační a komunikační technologie, vzdělávání, kulturu a dopravní infrastrukturu. V průběhu podnikatelské mise se ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Záhřebu uskuteční rovněž setkání podnikatelské delegace s premiérem ČR.

 

/nejcastejsi-pracovnepravni-preslapy-zamestnavatelu-webinar-hospodarska-komora/