Petr Valach patří k nejlepším v Evropě v oboru instalatér topenař. Získal Medaili excelence

Medaili za excelenci si z evropského šampionátu EuroSkills letos odnesl Petr Valach z České Rybné v Pardubickém kraji. V oboru instalatér topenář získal 700 z celkových 800 bodů, čímž se v tomto oboru zařadil mezi evropskou špičku. Jeho odbornou přípravu zajistil Cech topenářů a instalatérů České republiky.

„Česká reprezentace se letos v celkovém bodovém hodnocení oproti roku 2021 zlepšila v průměru o pět procent. Přesto z 32 zúčastněných zemi jsme skončili na 29. místě. Za námi zůstal pouze Kypr, Řecko a Černá Hora. Klukům ale přesto patří velké poděkování,“ zhodnotil umístění české reprezentace na mistrovství odborných dovedností v polském Gdaňsku viceprezident Hospodářské komory Roman Pommer. „Hlavně je třeba do dalších ročníků zlepšit domácí přípravu, proto bychom ocenili podporu řemesla a dovedností mladých lidí ze strany státu, politiků a veřejnosti,“ dodal.

Výsledková listina českých reprezentantů v příloze.

Českou republiku ve dnech 5. až 9. září v polském Gdaňsku reprezentovalo deset soutěžících do 25 let. Koordinátorem příprav na EuroSkills za Českou republiku byla státem pověřená Hospodářská komora České republiky. Dopravu na soutěž zabezpečila Scania, pojištění Kooperativa a přepravu technického vybavení sponzorsky zajistila společnost DHL. Národní tým finančně podpořila i Komerční banka.

Odbornou přípravu na EuroSkills 2023 zajistily Cech obkladačů ČR, Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, Cech topenářů a instalatérů ČR, Cech parketářů ČR, CNC Skills Czech Republic, ICT Unie ČR, Scania Czech Republic, FESTO a Svaz chladicí a klimatizační techniky.

Nejvíce medailí na kontinentu letos vybojovalo Rakousko s celkovým počtem 18 cenných kovů (sedm zlatých, šest stříbrných a pět bronzových). Rakousko na všech ročnících EuroSkills dohromady získalo už 147 medailí (63 zlatých, 54 stříbrných a 30 bronzových).

V roce 2025 se mistrovství EuroSkills uskuteční v dánském městě Herning a o dva roky později v Düsseldorfu v Německu.

/naucte-se-delat-business-na-linkedin/