Liberec hostil Krajskou exportní konferenci

25.05.2016

Pomoct podnikatelům z Libereckého kraje se zahraničním obchodem si vzala za cíl už tradiční Krajská exportní konference. Ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR ji pořádala Hospodářská komora ČR. Díky postřehům odborníků, modelovým přípapadům a konkrétním příkladům z praxe měli podnikatelé zejména z řad malých a středních podniků možnost nahlédnout do procesu zahraničního obchodu od získání informace až po podpis kontraktu.

Miloslav Stašek, náměstek ministra zahraničních věcí:
Krajská exportní konference v Liberci byla unikátní příležitostí pro představení služeb a podpory státu pro společnosti, které mají zájem expandovat do zahraničí. Konference jedinečným způsobem modelového případu představila možnosti financování a pojištěni exportu, ale poukázala i na některá rizika, na která by měly být české firmy připraveny zejména v teritoriích mimo Evropu.

Bořivoj Minář, Viceprezident Hospodářské komory ČR:
Dnešní konference byla opětovným potvrzením, že jsme zvolili správný koncept organizace exportních konferencí, který lze považovat i za zajímavý impuls pro Krajské hospodářské komory.

Jaroslav Kopta, předseda KHK Libereckého kraje:
Koncept krajských exportních konferencí se nám líbí a jsem přesvědčen, že se líbil i účastníkům dnešní konference. Naši KHK tato akce inspirovala k uspořádání návazných, více specializovaných akcí zaměřených na komunikaci nástrojů na podporu exportu. Víme, že exportní potenciál v našem kraji existuje a chceme firmám zajistit exkluzivní informace v této oblasti.

 

/nejcastejsi-pracovnepravni-preslapy-zamestnavatelu-webinar-hospodarska-komora/