Hospodářská komora už vyřídila 1 400 dotazů podnikatelů

27.03.2020

Jak požádat stát o finanční podporu, jaké jsou parametry náhrad mezd pro zaměstnance, nebo kde požádat o bezúročně úvěry. To jsou nejčastější dotazy a podněty podnikatelů, které denně vyřizuje Hospodářská komora v rámci svých služeb pro firmy v době koronavirové krize. Za posledních 14 dní Komora přijala na 1 400 dotazů podnikatelské veřejnosti, které zodpovídá legislativní tým Hospodářské komory, zástupci začleněných společenstev i externí právní týmy.

Aby Hospodářská komora urychlila zodpovídání dotazů podnikatelů, uzavřela dohodu se čtyřmi renomovanými advokátní kancelářemi, které bezplatně uvolnily své kapacity pro odborné poradenství. V průběhu dvou týdnů pomocnou ruku nabídly další, zodpovídat otázky podnikatelů tak pomáhá již deset právních kanceláří: Havel & Partners, Becker & Poliakoff, AK Němec, Bláha & Navrátilová, AK Felix, Frank Bold Advokáti, PRK Partners; VIA IURIS, ARROWS, AK Rowan Legal a VINDICTA. IT strukturu pro evidenci dotazů pak vyvinula a spravuje společnost NEWPS.

„Z těchto dotazů také čerpáme podněty pro jednání se státní správou o kompenzacích a projektech na podporu podnikatelů. Děláme vše proto, abychom na podněty a dotazy odpovídali v co možná nejkratším čase. Omlouváme se, pokud ne vždy reagujeme obratem. Zájem podnikatelů je opravdu enormní. Velké poděkování patří partnerským advokátním kancelářím i kolegům z Komory, kteří věnují stovky hodin práce,“ říká prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. Poradenství poskytuje celkem 50 lidí.

Zhruba třetinu živnostníků a firem zajímají parametry finanční pomoci. Druhou třetinu podniků také zajímá, zda a v jaké výši mají nárok na kompenzace za mzdy nebo jaké možnosti odkladu plateb daňových záloh či odvodů na sociálním a zdravotním pojištění mohou uplatnit. Formulář pro podnikatelské dotazy je k dispozici ZDE.

/konference-hr-chytre-nejvetsi-akce-roku-v-cr-pro-personalisty-hospodarska-komora/