Hospodářská komora finišuje přípravy na zářijovou podnikatelskou misi do Mongolska

19.08.2015

Více než dvacítka zástupců českých firem vyrazí na konci září s Hospodářskou komorou České republiky (HK ČR) na podnikatelskou misi do Mongolska. Delegace složená ze zástupců českého byznysu se tak připojí k oficiálnímu, již šestému, zasedání mezivládní smíšené komise České republiky a Mongolska. Cesta se uskuteční v termínu 20.–26. září 2015.

HK ČR ve spolupráci s Mongolskou národní obchodní a průmyslovou komorou pro zástupce firem naplánovala v hlavním městě Ulánbátar podnikatelské fórum. „Podnikatelé tak dostanou příležitost navázat kontakty se svými mongolskými protějšky. Mise se účastní české společnosti působící v bankovním sektoru, v oblasti dodávek technologických celků, energetickém sektoru, důlním průmyslu, stavebnictví, potravinářství, environmentálních technologií či letectví,“ přiblížil viceprezident HK ČR Bořivoj Minář, který letos podnikatele do Mongolska povede.

Zářijová cesta navazuje na mnohaletou fungující spolupráci mezi Mongolskem a Českou republikou. „Za posledních pár let se jedná o již čtvrtou misi do této země, Česká republika má totiž v Mongolsku opravdu dobrý zvuk,“ dodává Minář.

/jak-na-