Dlouhý: Má-li být horní komora vyvážená, musí v ní být i lidé reprezentující zájmy podnikatelské veřejnosti

10.10.2018 Miroslav Diro

KOMENTÁŘ PREZIDENTA HOSPODÁŘSKÉ KOMORY

Má-li být Senát Parlamentu České republiky skutečně účinnou pojistkou parlamentní demokracie a silou vyvažující různé zájmy občanů, musí v něm působit i pracovití, osvědčení a vysoce důvěryhodní lidé ochraňující zájmy byť i těch nejmenších živnostníků.

Považuji to za důležité obzvlášť v době, kdy jsou na bedra podnikatelů uvalovány stále nové povinnosti a regulace, kdy jsou zavalováni nadměrnou administrativou a také některými politiky označováni za parazity nebo vykořisťovatele.

Nakolik důležité je, aby v Senátu pracovali rozumní lidé s odpovídající odborností i praktickou zkušeností, a ne jen populisté nepřinášející této zemi reálný prospěch, lze dokumentovat na mnoha příkladech. Namátkou ačkoliv Právní elektronický systém, který měl firmě i živnostníkovi umožnit snadno a rychle na jednom místě ověřit jejich povinnosti vyplývající ze zákonů, získal podporu v poslanecké sněmovně, senát jej zamítl pod tlakem některých zájmových skupin nepřejících si změnu v této zemi.

Vyjadřuji proto svou osobní podporu těm kandidátům v 2. kole senátních voleb, kteří jsou stejně jako já přesvědčeni, že je nezbytné i v horní komoře nezapomínat na oprávněné zájmy podnikatelské veřejnosti. Vzhledem k tomu budou podle mého názoru dobře reprezentovat zájmy podnikatelů profesí stavař se specializací na dopravní infrastrukturu Libor Lukáš kandidující ve Zlíně, v Rokycanech kandidující Pavel Karpíšek, podnikatel a předseda představenstva Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje, dále hudebník, podnikatel a majitel Radia Faktor Ladislav Faktor kandidující v Českých Budějovicích a Jaroslav Zeman, majitel společnosti Detoa, kandidující v 2. kole senátních voleb v Jablonci nad Nisou.

/nejcastejsi-pracovnepravni-preslapy-zamestnavatelu-webinar-hospodarska-komora/