Čtyřicítka zástupců českých firem dnes odjíždí do běloruských měst Minsk a Gomel

18.05.2016

„Do Běloruska s námi letí firmy z oborů strojírenství, stavebnictví a z energetické průmyslu. Jako vždy věřím, že se nám v rámci této doprovodné mise ministra Mládka podaří navázat další nové kontakty, ale i prohloubit ty stávající,“ komentuje viceprezident HK ČR Michal Štefl.

Z poslední doprovodné podnikatelské mise, která se uskutečnila v dubnu loňského roku, vyplynul zájem běloruských firem o spolupráci při výrobě zemědělské technologie či v oblasti energetiky. V příštích dvou dnech se během pracovní návštěvy Běloruska ministr průmyslu Jan Mládek, zástupci HK ČR, Komory SNS a českých firem zúčastní jednání Smíšené česko – běloruské komise pro hospodářskou spolupráci. Na jihovýchodě země, v Gomelu, se delegace zúčastní mezinárodního investičního fóra. Na programu mise jsou v obou destinacích podnikatelská fóra a B2B jednání českých firem s lokálními partnery.

Česká republika v současné obchodní výměně zaujímá významné postavení – je jedním z nejvýznamnějších dovozců do této postsovětské země. Pro český export jsou perspektivní mimo jiné oblasti dodávek strojírenské techniky, potravin, dopravních prostředků nebo zařízení pro pivovary a sklárny.

/nejcastejsi-pracovnepravni-preslapy-zamestnavatelu-webinar-hospodarska-komora/