ČR se bude na světové výstavě EXPO 2020 prezentovat logem českého designéra a předsedy Česko-ománského výboru Zahraniční sekce Hospodářské komory Pavla Šťastného

06.10.2017 Miroslav Diro

Hospodářská komora se významně zasadí o to, jak bude Česká republika prezentována na světové výstavě EXPO 2020, která se uskuteční za tři roky v Dubaji. Česká republika bude používat logo, které navrhl český designér a předseda Česko-ománského výboru Zahraniční sekce Hospodářské komory ČR Pavel Šťastný, který je zároveň autorem proslulého loga OF.

Spojené arabské emiráty vybraly téma pro EXPO 2020 „Connecting Minds, Creating the Future“, což znamená spojování myšlenek, vytváření budoucnosti. Voda je jedním z klíčových témat českého pavilonu. V Dubaji má Česko prezentovat systém, který dokáže za pomoci solární energie produkovat vodu ze vzduchu bez použití dalších energií. Na projektu se budou podílet České vysoké učení technické (ČVUT) a Akademie věd.

„Při tvorbě loga české expozice pro EXPO 2020 v Dubaji jsem se inspiroval jejím ústředním tématem, kterým je voda. Z kapek vody jsem vytvořil kaligrafii slova Czech a Českého lva, který je ve státním znaku. Naše země není na Blízkém východě moc známá, a mají tam problém s její výslovností. Požádal jsem ománského výtvarníka Saleha Al Shukairiho, aby vytvořil kaligrafickou verzi slova Czech v arabštině, protože si myslím, že arabská verze pomůže „vzájemnému pochopení myšlenek“, což je ústřední téma celého EXPA v Dubaji. Logo bude představeno u příležitosti česko-ománské výstavy v Toskánském paláci v Praze,“ říká autor loga Pavel Šťastný.

„Vody není nikde dostatek a Expo se bude konat v regionu, který je na dodávkách vody ze zahraničí závislý,“ říká generální komisař pro Expo Dubaj Jiří František Potužník.

Hospodářská komora vyvíjí v regionu Blízkého východu aktivity, které pomáhají českým podnikatelům uplatnit se na tomto trhu. Nedávno založila také první Česko-ománský výbor při Hospodářské komoře, myšlenka jej založit vznikla na poslední podnikatelské misi Hospodářské komory do Sultanátu Omán v únoru.

Předsedou výboru se stal designér Pavel Šťastný, účastník misí do Ománu, autor loga Občanského fóra a spolupracovník Royal Oman Symphony Orchestra. Členy 13členného výboru jsou také náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta, exministr zdravotnictví Martin Holcát a senáror za Karlovarský kraj Jan Horník.

Jako první akci výbor pořádá ve spolupráci s Ministerstvem zahraničí ČR a Velvyslanectvím ČR v Rijádu seminář „Umění obchodu – Sultanát Omán – Švýcarsko Zálivu“ v Exportním domě na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Na semináři 11. října vystoupí významní ománští podnikatelé a čeští podnikatelé, kteří dlouhodobě spolupracují se sultanátem.

V pondělí 9. října v 10.30 v kavárně Cafe de Paris (Velkopřevorské náměstí 4, Praha 1 – Kampa – Lennonova zeď) se uskuteční také tisková konference u příležitosti zahájení Týdne kultury a obchodu Sultanátu Omán v České republice – CZECH-OMAN WEEK – The Art of Business.

Z Ománu přijedou zástupci Oman Chamber of Commerce and Industry, významní podnikatelé a umělci. Prosíme o potvrzení účasti na TK na info@czech-oman.cz. Kontakt pro média: Andrea Vodňanská: 603 820 152.

/nejcastejsi-pracovnepravni-preslapy-zamestnavatelu-webinar-hospodarska-komora/