ŽIVĚ 34. sněm HK: Podnikatelé představí náměty pro zlepšení podnikatelského prostředí v zemi

Živnostníci, malé i velké podniky ze všech odvětví a regionů České republiky na jednodenním 34. sněmu v Olomouci zhodnotí aktuální podmínky pro podnikání, představí vybrané náměty pro zlepšení podnikatelského prostředí a směřování Hospodářské komory v následujícím roce. K podnikatelům promluví mimo jiné předseda Senátu, předseda vlády, ministři i zástupce opozice.

Se svými projevy k podnikatelům vystoupí:

  • Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR
  • Miloš Vystrčil, předseda Senátu Parlamentu ČR
  • Petr Fiala, předseda vlády
  • Marian Jurečka, místopředseda vlády, ministr práce a sociálních věcí
  • Jozef Síkela, ministr průmyslu a obchodu
  • Martin Kupka, ministr dopravy
  • Petr Gazdík, ministr školství, mládeže a tělovýchovy
  • Andrej Babiš, poslanec a předseda politického hnutí ANO
  • Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje
  • Bohuslav Švamberk, předseda Krajské hospodářské komory Olomouckého kraje

Sledujte on-line (10:00-11:30 hod.):

Hospodářská komora České republiky:

Hospodářská komora není státní institucí. Je podnikatelskou samosprávou, podnikatelé si ji řídí sami. Sdružuje živnostníky, malé, střední i pro tuzemskou ekonomiku strategicky důležité velké podniky a 126 oborových asociací, svazů a řemeslných cechů. Působí v 73 městech a ve spolupráci s partnery provozuje také čtyři asistenční kanceláře v zahraničí. Je součástí evropské i celosvětové sítě obchodních a průmyslových komor, spolupracuje s komorami ve 120 zemích.

Provozuje také Czech Pointy, kde si podnikatelé vyřizují výpisy i z neveřejných registrů nebo datové schránky. Zajišťuje registraci do mýtného systému i důležité obchodní dokumenty. Je jednotným centrálním místem pro sběr, kontrolu a zařazování žádostí zaměstnavatelů o pracovníky ze zahraničí, čímž zaměstnavatelům pomáhá řešit nedostatek kvalifikovaných pracovníků.

Členství v Hospodářské komoře je v České republice na rozdíl od některých okolních zemí dobrovolné. Členství umožňuje podnikům připomínkovat zákony i další normy a úřady mají povinnost se jejich podněty zabývat. Podnikatelé tak sami ovlivňují podnikatelské prostředí, ve kterém působí.

Sněm je nejvyšším orgánem Hospodářské komory, schází se jednou za rok. Je složen ze dvou sněmoven – všeobecnou sněmovnou tvořenou zástupci okresních komor a sněmovnou společenstev, v níž zasedají zástupci profesních asociací, unií, svazů, klastrů a řemeslných cechů. Sněm stanoví hlavní úkoly Hospodářské komory na následující jeden rok. Podnikatelé si na sněmu každé tři roky volí mj. svého prezidenta a viceprezidenty, letos je sněm nevolební (tříleté funkční období vyprší v roce 2023).

/naucte-se-delat-business-na-linkedin/