Začínají platit nová proticovidová opatření

24.09.2020 Tiskové oddělení

V souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací v ČR přistupuje Ministerstvo zdravotnictví k dalším protiepidemickým opatřením. Resort od čtvrtka 24. září omezuje otevírací dobu provozoven stravovacích služeb od 22 hodin do 6 hodin ráno a upravuje konání hromadných akcí. Účinnost opatření je limitována na 14 dnů a končí 7. října.

S účinností od čtvrtka 24. září se v celé ČR zároveň snižuje limit u hromadných akcí konaných v areálu členěných do sektorů na 1000 osob, pokud je akce uvnitř, a na 2000 osob, pokud je akce venku. Nadále však platí, že u ostatních akcí, kde nejsou možné sektory, zůstává limit 500 osob uvnitř a 1000 osob venku. Do tohoto počtu se nezapočítají osoby, které se podílejí na realizaci hromadné akce, jsou-li oddělené od účastníků.

Od počtu 10 osob uvnitř a 50 osob venku lze však akci konat jen v režimu, kdy každý má své místo k sezení, na kterém se převážně zdržuje. Výjimkou jsou schůze ústavních orgánů, soudů, výstavy nebo trhy a veletrhy. V případě opuštění svého místa k sezení osoby udržují od ostatních dvoumetrový odstup.

Nová hygienická opatření platí také pro sektor služeb, např. kadeřnictví, kosmetické salóny apod. Zde musí docházet k měření teploty zaměstnanců i zákazníků a provozovatelé musí zajistit desinfekci a pravidelnou hygienu provozů.

Podrobnější informace na webu ministerstva zdravotnictví.

Přesné znění mimořádných opatření pro podnikatele a hromadné akce naleznete v PDF souborech níže.

delejte-marketing-i-s-malym-rozpoctem-webinar-komora