XIX. Sněm Hospodářské komory České republiky

12.06.2007

XIX. sněm Hospodářské komory ČR se uskutečnil 31. května 2007 v Brně. Sněmu se jako nejvyššího orgánu HK ČR zúčastnilo na tři sta delegátů ze sedmi desítek aktivních živnostenských společenstev a sedmdesáti regionálních hospodářských komor. Hosty XIX. sněmu byli premiér vlády Mirek Topolánek, ministr průmyslu a obchodu Martin Říman, ministr financí Miroslav Kalousek a stínový ministr průmyslu a obchodu Milan Urban.

Z vystoupení hostů: Všichni hosté se ve své řeči věnovali především reformě veřejných financí a regulacím podnikatelského prostředí, bariérám státu a zvažovaným či připravovaným řešením jednotlivých problémů. Premiér Mirek Topolánek označil  stále  rostoucí mandatorní výdaje za největší problém naší ekonomiky, který  je nutné řešit rychle a razantně.  více zde: vystoupení předsedy vlády Mirka Topolánka Ještě v letošním roce by měl být podle ministra financí Miroslava Kalouska vypracován ve spolupráci také s Hospodářskou komorou ČR věcný záměr nového zákona o dani z příjmu, v roce 2008  pak  bude  připravena jeho legislativní podoba . Ministerstvo financí v tomto období počítá také s úpravou současného daňového řádu, která nastaví nová pravidla, procesy a mechanismy.  více zde: vystoupení ministra financí Miroslava Kalouska  Podle ministra průmyslu a obchodu Martina Římana je nutné snížit regulaci podnikatelského prostředí a soustředit se také na regulaci, která přichází z Bruselu. Za jeden z klíčových úkolů svého resortu označnil usnadnění vstupu do podnikání. Ministerstvo průmyslu za tímto účelem hodlá zavést formulář v rozsahu 2 stran namísto dosavadních 14, který bude vyžadovat skutečně jen nezbytně nutné náležitosti.  více zde: vystoupení ministra průmyslu a obchodu Martina Římana  Kritice podrobil reformu financí stínový ministr průmyslu, bývalý šéf resortu, Milan Urban. Ten ve svém vystoupení uvedl, že reforma veřejných financí ohledně daně z příjmů fyzických osob nemá analogii v jiných zemích. Chybí v ní podle něho také analýza ČNB k dopadům reformy na inflaci.  více zde: vystoupení stínového ministra průmyslu a obchodu Milana Urbana

  Audio záznam projevů premiéra Topolánka, ministra Kalouska, ministra Římana a poslance Urbana jsou ke stažení ve formátu QuickTime.

Související soubory

/nejcastejsi-pracovnepravni-preslapy-zamestnavatelu-webinar-hospodarska-komora/