Vyhlášení výsledků SME EnterPrize 2022 Generali Česká pojišťovna

Udržitelnost neboli převzetí odpovědnosti za Svět zítřka byla leitmotivem 2. ročníku soutěže SME EnterPrize 2022, která se konala pod záštitou Hospodářské komory České republiky. Deset finalistů, představujících kvalitní výběr českých malých a středních podniků, které ve svém podnikání uplatňují metody využívání obnovitelných zdrojů, ekologicky šetrné výroby nebo obalové postupy, cirkulární hospodářství, inovativní přístupy a chytré technologie.

Obory jako cloudová a hardwarová řešení, odpadové tržiště, výroba biometanu, ekologické pěstování levandule, výroba oblečení z rozložitelné vlny. „Co se dá opravit, nemusí vyhodit a nezatěžuje životní prostředí“, je motto firmy Opravárna s.r.o., která s deseti zaměstnanci prosazuje komplexnost služby s využitím moderních nástrojů komunikace a řízení procesu opravy, zahrnující detailní výkazy a analytiku. Absolutním vítězem se stala firma IN-EKO TEAM s.r.o. z Brna. „Bezmála třicet let vyrábíme zařízení z nerezavějící oceli na úpravu odpadních vod, a tuto důležitou surovinu tak vracíme do přírody v co největší kvalitě. Zkrátka vše pro vodu!“, řekla při přebírání ceny Eva Komárková, ředitelka společnosti, která postupuje do finále soutěže v Bruselu.

Organizátoři soutěže a porota se shodli, že bylo velmi obtížné vybrat finalisty z celkového počtu přihlášených firem. Je dobře, že pozitivní dopad podnikání na životní prostředí se stává nedílnou součástí činnosti českých firem.

/naucte-se-delat-business-na-linkedin/