Vladimír Dlouhý obhájil mandát v EUROCHAMBRES

Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory České republiky, dnes obhájil dvouletý mandát ve funkci zástupce prezidenta Evropské asociace obchodních a průmyslových komor EUROCHAMBRES. Jeho úlohou bude zastupovat prezidenta asociace, která reprezentuje více než 20 milionů podniků a 1 700 regionálních a místních komor ve 43 zemích, na důležitých jednáních se zástupci evropských institucí.

V EUROCHAMBRES vede Vladimír Dlouhý výbor, který připravuje pozice k evropským iniciativám v oblasti klimatu a energetiky, a o zelených návrzích jedná s eurokomisaři, Radou a poslanci Evropského parlamentu. Dlouhý bude oporou novému prezidentovi EUROCHAMBRES, kterým se na léta 2022-2023 stává Luc Frieden. Frieden je prezidentem lucemburské obchodní komory a má bohaté zkušenosti z privátního a státního sektoru. V lucemburské vládě řídil ministerstva financí, spravedlnosti a obrany.

Vladimír Dlouhý se chce během mandátu 2022-2023 věnovat klimaticko-energetickým návrhům EU a zasahovat do evropské debaty, aby byla realistická.

„Do dalšího mandátu si beru za úkol aktivně přispívat do evropské debaty o ambiciózních klimaticko-energetických návrzích, které povedou k zásadním strukturálním změnám v ekonomice. Pro podnikatele to bude znamenat značné úsilí doprovázené obrovskými investicemi, a to nejen do technologií, ale i do lidí. Vyjednávání o jednotlivých částech balíčku Fit for 55 vyvrcholí během českého předsednictví v Radě EU a budu rád, když nám bude česká vláda naslouchat,“ uvedl po zvolení Vladimír Dlouhý.

/7-kroku-jak-na-reklamu-na-facebooku-a-instagramu-zacatecnici-workshop-praha-florentinum/