Viceprezident HK ČR František Holec: OSVČ by měly mít svou značku kvality!

27.04.2010

Osoby samostatně výdělečně by měly dostávat značku kvality! Shodli se na tom členové Hospodářské komory České republiky, Rady kvality a zástupci podnikatelů na dnešní konferenci OSVČ a kvalita. Kromě viceprezidenta HK ČR Františka Holce se setkání zúčastnili také místopředseda Rady kvality ČR Doc. Zdeněk Vorlíček, CSc. a PhDr. Lidmila Kleinová, CSc.

„Člověk, který se rozhodl podnikat, nemá žádné výhody jako zaměstnanec. Pracuje více než osm hodin denně, o dovolené si může nechat jenom zdát, nedostane žádné pomůcky a za to všechno navíc ručí celým svým majetkem! A když jde do důchodu, tak dostane naprosto směšné peníze! Většina podnikatelů radši pracuje i v důchodu, aby se uživili,“ uvedl ve svém projevu viceprezident HK ČR František Holec. Podle jeho názoru by měli mít podnikatelé tzv. „Řidičák pro podnikání“, to znamená, že by měli znát všechny možnosti v podnikání i všechna rizika. Kromě toho by se měla výrazně zvýšit jejich finanční gramotnost.

„Neznám OSVČ, která vlastní značku kvality,“ zahájil viceprezident téma kvality a jakosti služeb poskytovaných podnikateli. „A přitom mnozí podnikatelé ji chtějí, aby dali najevo, že skutečně poctivě pracují a odvádějí kvalitní práci.“

František Holec zmínil potřebu stavební policie: „Je potřeba, aby někdo kontroloval, kdo a jak pracuje na stavbách. Tím by se předešlo pozdějším nedostatkům, jako jsou plesnivé byty. A to je podle mého názoru kvalita!,“ ukončil projev viceprezident.

„OSVČ mají málo míst, kde mohou najít potřebné informace jak k bezpečnosti práce, tak i ke zvyšování kvality práce,“ řekla Lidmila Kleinová v úvodu svého příspěvku, jehož hlavním tématem byla právě Bezpečnost a ochrana zdraví při práci. „My bychom byli rádi, kdyby byly zavedeny tzv. Pasy BOZP, kam by se zapisovaly všechny údaje o školení či preventivních zdravotních prohlídkách. Při změně zaměstnání by pracovník předložil tento Pas a nový zaměstnavatel by jej mohl rozšiřovat podle vlastních potřeb,“ dodala Lidmila Kleinová.  

Související soubory

/konference-hr-chytre-nejvetsi-akce-roku-v-cr-pro-personalisty-hospodarska-komora/