Úvěry pro drobné a malé jihočeské podnikatele jsou opět otevřeny

07.04.2008

Jihočeští podnikatelé mají opět otevřenou cestu k získání finančních prostředků na své podnikatelské záměry. Jihočeský kraj a Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) podepsaly smlouvu o poskytování zvýhodněných regionálních úvěrů pro drobné a malé podnikatele v našem regionu. Navázaly tak na program, který banka poskytuje již od roku 2003.

„Cílem programu je zlepšit přístup malých a drobných podnikatelů k úvěrovým zdrojům a pomocí podpory ve formě zvýhodněného regionálního úvěru jim umožnit realizaci podnikatelských projektů v Jihočeském kraji,“ uvedla zástupkyně ředitele Úřadu Jihočeské hospodářské komory (JHK) Dana Feferlová.

Doplnila, že úvěry mohou být poskytnuty až do výše milionu korun s úrokovou sazbou 5 procent, a s dobou splatnosti až 5 let, a to na realizaci projektů ve vybraných oborech ekonomických činností z oblasti výroby, stavebnictví, obchodu a služeb. „Firmy z těchto prostředků mohou financovat například pořízení a rekonstrukci dlouhodobého hmotného majetku, pořízení dlouhodobého nehmotného majetku či nákup zásob.

Zvýhodněný regionální úvěr v Jihočeském kraji (pdf)

 

/hledate-skoleni-delame-je-skoleni-seminare-webinare-komora/