Tématem lednové Komory.cz nové právní předpisy

04.01.2016

První vydání podnikatelského měsíčníku Komora.cz v roce 2016 se ve svém hlavním tématu věnuje zásadním novinkám a změnám v legislativě, na které se musejí podnikatelé připravit. Úvod roku 2016 sice nepřináší takové právní zemětřesení jako například v minulém roce, přesto legislativní novinky významně ovlivní podnikání v Česku a je dobré být v obraze.

Pavel Drahotský, šéf dánské Saxo Bank pro český, slovenský a maďarský trh, v hlavním rozhovoru lednového čísla upozorňuje, že jsme na prahu nové bankovní revoluce, kterou s sebou přináší fenomén digitalizace a masivní zavádění on-line technologií.

Informujeme také o konferenci, již Hospodářská komora ČR na konci minulého roku uspořádala na téma PPP projektů, které mají velký potenciál nejen v dopravě. Nechybějí ani přehledné výsledky 21. ročníku soutěže Exportér roku konané pod záštitou Hospodářské komory ČR.

S exportem přímo souvisí i další téma lednového vydání Komory.cz, v němž jsme se detailněji zaměřili na Dálný východ. Mezi zeměmi, jež označuje exportní strategie ČR pro období 2012 až 2020 za prioritní, nechybějí státy z tohoto regionu. Z pohledu podnikatelských misí pořádaných Hospodářskou komorou ČR jsme se podívali do Číny, Vietnamu a Jižní Korey.

Na domácí scéně jsme se tentokrát soustředili na Ústecký kraj, region, který má na jedné straně velké problémy s nezaměstnaností, na druhé straně se pyšní velkou průmyslovou tradicí. Právě na ní a na nezbytné podpoře technického vzdělávání hodlá postavit svoji budoucnost, což v rozhovoru potvrzuje i Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje.

https://www.cotmedia.cz/ecasopisy/komora/2016/0116/

/nejcastejsi-pracovnepravni-preslapy-zamestnavatelu-webinar-hospodarska-komora/