Spolupráci v oblasti vzdělávání i podporu přijímání zahraničních zaměstnanců stvrdila Komora v memorandu se Svazem pekařů a cukrářů v ČR

17/06/2020 Tiskové oddělení

Koronavirus a s ním spojená vládní krizová opatření dopadla citelně také na pekárenský a cukrárenský obor, který v ČR zaměstnává téměř 30 tisíc lidí. Poptávka po pekařských a cukrářských produktech v době pandemie klesla zejména u malých dodavatelů o desítky procent. Svaz pekařů a cukrářů, který reprezentuje většinu tohoto trhu, se i proto rozhodl spojit síly s Hospodářskou komorou hned v několika oblastech. Memorandum o vzájemné spolupráci podepsal prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý s předsedou představenstva Svazu pekařů a cukrářů Jiřím Balabánem.

Dohoda upravuje vedle běžné spolupráce při připomínkování vládních legislativních a koncepčních návrhů mimo jiné i vzájemnou podporu odborného vzdělávání a také součinnost při efektivním přijímání zahraničních pracovníků. Pekárenství totiž patří k těm odvětvím, která se dlouhodobě potýkají s nedostatkem pracovní síly i slabou poptávkou žáků a studentů o tento obor. Obě strany se přitom shodly, že uzavřené memorandum je východiskem pro budoucí, ještě těsnější spolupráci.

/nejcastejsi-pracovnepravni-preslapy-zamestnavatelu-webinar-hospodarska-komora/