Soutěž „Stejná šance – Zaměstnavatel 2008“ začíná právě dnes

03.02.2008

Stejná šance – Zaměstnavatel 2008 je prestižní soutěž zaměstnavatelů, kteří lidem se znevýhodněním dávají na pracovním trhu stejnou šanci jako ostatním a tím aktivně přispívají k jejich začleňování do společnosti. Sběr nominací do soutěže, který začíná dnešním dnem, potrvá do 28. března 2008.

Stejná šance – Zaměstnavatel 2008 je prestižní soutěž zaměstnavatelů, kteří lidem se znevýhodněním dávají na pracovním trhu stejnou šanci jako ostatním a tím aktivně přispívají k jejich začleňování do společnosti. Sběr nominací do soutěže, který začíná dnešním dnem, potrvá do 28. března 2008. 

Zaměstnavatelům osob znevýhodněných na otevřeném trhu práce je určena soutěž Stejná šance – Zaměstnavatel 2008, jejíž – už třetí – ročník je vyhlášen právě dnes 4. února 2008. Soutěž je určena firmám, které na běžném pracovišti zaměstnávají v pracovněprávním vztahu sociálně či zdravotně znevýhodněného člověka, přičemž základní podmínkou nominace do soutěže je zaměstnání mimo chráněné prostředí. Cílem této soutěže je podpořit podniky, které zaměstnávají osoby s postižením, poskytnout jim veřejné uznání a prostřednictvím příkladů jejich dobré praxe motivovat ostatní firmy, aby znevýhodněné osoby zaměstnávaly. Soutěž probíhá v rámci projektu Evropské iniciativy Equal realizovaného o.s. Rytmus a spolufinancovaného Evropským sociálním fondem EU a státním rozpočtem České republiky.

Soutěž se koná pod záštitou Jaromíra Drábka, prezidenta Hospodářské komory ČR: „Osobní záštitu jsem nad touto akcí převzal pro letošní ročník již potřetí a opět velmi rád. Soutěž ukazuje, jak vstřícnost zaměstnavatelů může zlepšit a změnit život handicapovanému člověku. V mnohých případech možná takové zaměstnavatele odrazuje od zapojení do soutěžního klání skromnost, nebo pocit, že nejde o nic, co by zasluhovalo pozornost. Ale příklady táhnou. A těch pozitivních není nikdy dost. Proto si dovolím apelovat na Vás, kteří dáváte stejnou šanci handicapovaným na Vašem pracovišti, i na Vás, kteří se třeba s takovým případem ve svém okolí setkáváte: využijte této soutěže k tomu, aby i ostatní viděli, že je to možné.“ Nominovat zaměstnavatele ve třetím ročníku soutěže můžete počínaje dneškem vyplněním nominačního listu na portálech organizátorů (např. na www.rytmus.org). Soutěž proběhne ve dvou kolech – v dubnu 2008 na krajské úrovni a v květnu 2008 na celonárodní. Soutěž Stejná šance – Zaměstnavatel 2008 pořádá občanské sdružení Rytmus ve spolupráci s organizacemi: Mesada České Budějovice, AGAPO Brno, Elim Vsetín, Možnosti tu jsou, o.p.s., Jurta Agentura Osmý den, v devíti krajích ČR!


Další informace
: Mgr. M. Bromová, Rytmus, Bruselská 16, 120 00 Praha 2, tel. 224 251 610, martina.bromova@rytmus.org.
 

/hledate-skoleni-delame-je-skoleni-seminare-webinare-komora/