Seminář: Obchodní příležitosti v Německu, Rakousku, Slovensku a Polsku

Odbor ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí si Vás dovoluje pozvat na konferenci o aktuálních obchodních a investičních příležitostech pro české firmy na trzích v Německu, Rakousku, Slovensku a Polsku, která proběhne ve čtvrtek 20. dubna 2023 od 10:00 hodin v Černínském paláci v Praze.

V rámci konference proběhne série prezentací ekonomických diplomatů, kteří působí na zastupitelských úřadech České republiky v Německu (Ondřej Karas), Rakousku (Pavlína Šrámková), Slovensku (Petr Darmovzal) a Polsku (Jakub Rudý).

Účastníkům konference budou prezentovat aktuální obchodní a investiční příležitosti na jednotlivých trzích sousedních zemí, ale také informace o kultuře obchodního jednání, specifikách trhů a stavu ekonomiky v každé z těchto zemí. S úvodním slovem na konferenci vystoupí Marek Svoboda, ředitel odboru ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí.

O den dříve, ve středu 19. dubna, proběhne od 11:00 hodin kulatý stůl ke stejnému tématu v budově Regionální hospodářské komory Brno. Po skončení prezentací v Brně i v Praze proběhnou pro zájemce z řad firem individuální konzultace s ekonomickými diplomaty.

Na konferenci do Prahy se registrujte na emailu: AkceOED@mzv.cz. Na kulatý stůl do Brna se registrujte na tomto kontaktu: Jana Šindelková (tel. 532 194 922, e-mail: sindelkova@rhkbrno.cz)

Kapacita obou akcí je omezena.

Základní informace o jednotlivých trzích naleznete v aktuální Souhrnné teritoriální informaci zpracované pro NěmeckoRakouskoSlovensko a Polsko. Konkrétní sektorové příležitosti pak přibližuje publikace Mapa globálních oborových příležitostí 2022/2023 dostupná na mzv.publi.cz.