Příprava vyhlášení 1. výzvy programu Služby infrastruktury – OP PIK

01.12.2015

Ministerstvo průmyslu a obchodu plánuje vyhlášení 1. výzvy programu Služby infrastruktury v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK). Výzva by měla být vyhlášena v prosinci 2016.

Program Služby infrastruktury je zaměřen na zkvalitňování služeb podpůrné inovační infrastruktury, která povede ke zvýšení intenzity společných výzkumných, vývojových a inovačních aktivit mezi podnikatelskými subjekty a mezi veřejným a podnikovým sektorem se zaměřením zejména na realizaci nových technologií a konkurenceschopných výrobků a služeb.
Žadatelem může být právnická osoba, která bude působit jako vlastník/provozovatel inovační infrastruktury (vědeckotechnického parku, inovačního centra nebo podnikatelského inkubátoru), dále municipalita, vysoká škola nebo univerzita.

Podporované aktivity budou provozování inovační infrastruktury, rozšíření prostor inovační infrastruktury, pořízení nového vybavení a a zlepšení kapacit pro společné využívání technologií, a případně výstavba nové sdílené inovační infrastruktury v regionu, kde bude prokázána nedostatečná inovační infrastruktura.

Zahájení příjmu předběžných žádostí dosud nebylo oficiálně zveřejněno, nicméně se očekává, že příjem plných žádostí bude probíhat do května 2016. Bude se jednat o kolovou výzvu a plánovaná alokace na výzvu je 1,4 mld. Kč.

Roušky a respirátory pro vaše zaměstnance skladem