Prevence kriminality a terorismu pro hotely

28.06.2007

Speciální seminář Prevence kriminality a terorismu v hotelovém provozu pořádá Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR) od července do října letošního roku. Projekt financuje Evropský sociální fond, státní rozpočet a rozpočet hlavního města Prahy. Seminář se zaměřuje hlavně na prevenci nejčastěji páchané trestné činnosti, tj. majetkové kriminality. Snaží se také přispět ke zkvalitnění bezpečnostní situace hotelů a dalších ubytovacích zařízení.

Speciální seminář Prevence kriminality a terorismu v hotelovém provozu pořádá Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR) od července do října letošního roku. Projekt financuje Evropský sociální fond, státní rozpočet a rozpočet hlavního města Prahy. Seminář se zaměřuje hlavně na prevenci nejčastěji páchané trestné činnosti, tj. majetkové kriminality. Snaží se také přispět ke zkvalitnění bezpečnostní situace hotelů a dalších ubytovacích zařízení. „Nemůžeme terorismus a kriminalitu ignorovat. Myslet si, že právě Česká republika nemusí s nebezpečím terorismu počítat, je iluzorní. Nejohroženější jsou místa hojně navštěvovaná turisty z celého světa a k těm Praha rozhodně patří,“ řekl Václav Stárek z AHR.

Seminář je určen především zaměstnancům, kteří při své práci přicházejí do bezprostředního styku s klienty, například recepčním, číšníkům, pokojským. „Mělo by se proškolit více než 300 pracovníků hotelového provozu,“ uvedl Stárek. Asociace rovněž podle jeho slov počítá s tím, že školení bude nabízet i v dalších regionech. „Zajímavé město je například Brno, které nedávno hostilo setkání prezidentů evropských zemí,“ podotkl Stárek.

Díky tomu, že je trénink zaměření na drobnou kriminalitu, má užitek i pro hotely a ubytovací zařízení v menších městech, kde zřejmě teroristické útoky nehrozí ani teoreticky.

Pro pražské podnikatele se seminář zdarma, po skončení projektu a jeho rozšíření do regionů se za školení bude platit. Stárek odhaduje, že cena nepřesáhne dva tisíce korun za osobu včetně veškerých školicích materiálů.

Seminář je možno uskutečnit i přímo v příslušném hotelu. Podmínkou je nejméně dvacet účastníků. Další možností je využít některého z termínů ve výukovém středisku AHR ČR, Revoluční ulice 13, Praha 1. Termíny pro středisko jsou: 3. července, 11. července, 26. července, 7. srpna, 15. srpna a 23. srpna. 

/nejcastejsi-pracovnepravni-preslapy-zamestnavatelu-webinar-hospodarska-komora/