Pohled pražských firem na očkování proti covidu-19

Naprostá většina (69 %) pražských podnikatelů vyjádřila ochotu nechat se očkovat některou ze schválených vakcín proti nemoci covid-19 jakmile bude očkování dostupné pro veřejnost, vyplynulo ze šetření Hospodářské komory mezi firmami z hlavního města. Tento výsledek mírně vyšší, než u hodnot za celou ČR (69 % vs. 64 %).

Negativní postoj vůči vakcíně projevila pětina (19 %) podnikatelů z Prahy. V celé členské základně bylo takových odpovědí 21 %. Podobně jako v případě pozitivní odpovědi i v případě negativní reakce respondentů se výsledky nijak výrazněji nelišily v závislosti na velikosti firmy nebo na oboru podnikání.

Mezi podnikateli se sídlem v hl. m. Praze bylo celkem 12 % zatím nerozhodnutých respondentů (v celé HK ČR to bylo 15 %). Je zde tedy zatím sále ještě významný prostor pro informační kampaň a další aktivity vlády, které by ochotu nechat se očkovat mohly dále zvýšit.

Hospodářská komora vedla od 30. prosince 2020 do 6. ledna 2021 anketu mezi svými členy s názvem „Očkování proti COVID-19“. Cílem ankety bylo zjistit stanovisko podnikatelů k očkování proti covidu-19, především zda se nechají podnikatelé sami naočkovat a zda budou zaměstnavatelé svým zaměstnancům očkování doporučovat či je nějak k očkování motivovat.

/naucte-se-delat-business-na-linkedin/