Podnikatelé obsadí jednací sál Evropského parlamentu

16.04.2008

Letos poprvé se uskuteční Evropský parlament podniků organizovaný Asociací evropských obchodních a průmyslových komor EUROCHAMBRES při příležitosti jejího padesátého výročí. Jedná se o jedinečnou příležitost pro podnikatele z evropské sedmadvacítky, jak se aktivně zapojit do tvorby podnikatelské politiky Evropské unie. Historicky první jednání Evropského parlamentu podniků se uskuteční 14. října 2008 v Bruselu v jednacím sále Evropského parlamentu. Akce se letos zúčastní až osm stovek podnikatelů a to nejen ze členských států Unie. Evropský parlament podniků se bude konat každé dva roky.

Letos poprvé se uskuteční Evropský parlament podniků organizovaný Asociací evropských obchodních a průmyslových komor EUROCHAMBRES při příležitosti jejího padesátého výročí. Jedná se o jedinečnou příležitost pro podnikatele z evropské sedmadvacítky, jak se aktivně zapojit do tvorby podnikatelské politiky Evropské unie. Historicky první jednání Evropského parlamentu podniků se uskuteční 14. října 2008 v Bruselu v jednacím sále Evropského parlamentu. Akce se letos zúčastní až osm stovek podnikatelů a to nejen ze členských států Unie. Evropský parlament podniků se bude konat každé dva roky.

Cílem této události je především zprostředkovat přímé setkání podnikatelů s tvůrci evropských politik a podpořit tak vzájemné porozumění. Na setkání vystoupí mimo jiné místopředseda Evropské komise zodpovědný za podnikání a průmysl Günter Verheugen nebo evropský komisař pro vnitřní trh a služby Charlie McCreevy. Hlavními tématy jednání budou vnitřní trh a přístup na trhy; zaměstnanost a podnikání; energie a životní prostředí.
Zúčastnění zástupci evropských podniků budou na společné schůzi debatovat o různých problémech spjatých s podnikáním, přičemž budou mít možnost konzultovat své návrhy na řešení i s odborníky z příslušných výborů Evropského parlamentu, stejně jako s experty z jednotlivých Generálních ředitelství Evropské komise. Z těchto vzájemných jednání a z diskusí v rámci příslušných pracovních skupin EUROCHAMBRES vzejdou konkrétní návrhy, o kterých budou nakonec podnikatelé hlasovat. Výsledky hlasování budou posléze prezentovány Francouzskému předsednictví Evropské unie na schůzce naplánované na 16. a 17. října 2008.
Pokud máte zájem zúčastnit se Evropského parlamentu podniků nebo byste jen rádi získali více informací, můžete kontaktovat národní koordinátorku této akce Martu Vojtovou na adrese eu@komora.cz .

/nejcastejsi-pracovnepravni-preslapy-zamestnavatelu-webinar-hospodarska-komora/