Osmý ročník soutěže Podnikatel roku 2007 vstupuje do závěrečné fáze nominačního procesu

03.12.2007

Až do poloviny prosince mohou podnikatelé posílat přihlášky do osmého ročníku soutěže Podnikatel roku. Soutěží se v kategoriích Podnikatel roku České republiky, Technologický podnikatel roku a Začínající podnikatel roku. Kromě celorepublikového vítěze, který bude Českou republiku reprezentovat na světovém finále v Monte Carlu, porota vyhlásí také regionální vítěze.

„Podnikatelé jsou lidé, kteří by se v naší společnosti měli těšit velké úctě – jsou nositeli invence a společenského pokroku; jejich silné a dynamické společnosti jsou klíčem k hospodářskému úspěchu celé země,“ říká o smyslu soutěže Dirk Kroonen, vedoucí partner Ernst & Young v České republice a dodává: „Získání titulu může být pro oceněného podnikatele a firmu povzbuzením do další činnosti, pozitivně se projeví na jejím renomé, vztazích se zákazníky, zájmu o práci ve společnosti i dalším ekonomickém rozvoji.“

Soutěže Podnikatel roku 2007 se může zúčastnit vlastník nebo manažer společnosti s minimálně 20% vlastnickým podílem. Musí odpovídat za výkon své společnosti a být aktivním členem jejího nejvyššího vedení. Společnost musí existovat minimálně 2 roky. Nominovat nebo poslat tip na podnikatele do soutěže může také jeho kolega, zákazník, zaměstnanec nebo manžel(ka). Nominace jsou přijímány do 15. prosince 2007. Nominační formulář a podrobné informace o kategoriích a podmínkách soutěže jsou přístupné na stránkách soutěže www.podnikatelroku.cz.

„Titul Podnikatel roku mi umožnil se seznámit se spoustou výjimečných lidí z celého světa a především z jiných branží, než je automobilový průmysl, ve kterém pracuji více než 25 let. Vzal mi anonymitu, na druhou stanu začal být o firmu BRANO a mou osobu až téměř neuvěřitelný zájem. Je bezesporu velkým přínosem, že soutěž Podnikatel roku vytváří pozitivní atmosféru kolem podnikatelů a podnikání,“ ohodnotil přínos soutěže její loňský vítěz Pavel Juříček.

Porota soutěže je devítičlenná. Předsedou poroty je Pavel Juříček, generální ředitel BRANO Group a Podnikatel roku 2006. Porota se řídí mezinárodně platnými pravidly. Mezi hlavní kriteria hodnocení patří strategická orientace, globální dosah a samozřejmě finanční výsledky podniku, které jsou jasným ukazatelem zdraví a růstu firmy. Důležitým faktorem i přístup podnikatele k inovacím. Proces hodnocení je však mnohem komplexnější a zohledňuje kromě ekonomických dat také osobnost soutěžícího a jeho podnikatelský příběh. Porotci se tak mimo jiné zaměří na podnikatelský duch nominovaného, jeho čestnost a poctivost či mimopodnikatelské aktivity zaměřené na společnost nebo region.

Jméno držitele titulu Podnikatel roku 2007 bude, spolu s vítězi v dalších kategoriích, vyhlášeno 20. února 2008. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční v červnu 2008 v Monte Carlu.

Partnerem soutěže je společnost ABRA Software. Soutěž podporují Hospodářská komora České republiky, agentura CzechInvest, sdružení TUESDAY business Network, Czech Venture Capital Association a US Business School Praha. Mediálními partnery jsou deník MF Dnes, týdeník EURO, měsíčník BIZ, Český rozhlas Radiožurnál a iDnes.cz. 

 

Newsletter (pdf)

O soutěži Podnikatel roku
Soutěž Podnikatel roku (Entrepreneur Of The Year), která vybírá nejúspěšnější průkopníky v oblasti podnikání, byla založena společností Ernst & Young ve Spojených státech amerických v roce 1986. Během své existence se rozšířila do řady zemí celého světa a v současné době se jako jediná světově uznávaná soutěž svého druhu pravidelně vyhlašuje již ve více než 50 zemích na šesti kontinentech. Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele. Soutěž Podnikatel roku je koncipována jako mezinárodní, proto jsou kritéria, podle nichž jsou posuzováni jednotliví účastníci, v každé zemi srovnatelná. V roce 2007 vyhlašuje společnost Ernst & Young již osmý ročník této soutěže v České republice. Podrobnější informace naleznete na webových stránkách www.podnikatelroku.cz.

Informace o Ernst & Young
Ernst & Young patří mezi nejvýznamnější celosvětové společnosti poskytující odborné poradenské služby. Jedním z cílů, jež si tato organizace vytkla, je obnovit důvěru veřejnosti ve společnosti poskytující odborné poradenské služby a v kvalitu účetního výkaznictví. V rámci poradenské sítě Ernst & Young působí ve více než 140 zemích celého světa 114 tisíc odborníků, na něž jsou kladeny ty nejpřísnější nároky, pokud jde o osobní integritu, kvalitu práce či odborné předpoklady. Díky tomu tito odborníci poskytují klientům služby té nejvyšší kvality, jež se opírají o bohaté znalosti a zkušenosti Ernst & Young v klíčových oblastech její činnosti – v oblasti auditu, daní a transakčního poradenství. Podrobnější informace o celosvětové poradenské síti Ernst & Young a jejím přístupu k nejrůznějším ekonomickým otázkám a problémům najdete na webových stránkách www.ey.com/perspectives. Ernst & Young odkazuje na celosvětovou organizaci členských společností Ernst & Young Global Limited, z nichž každá je samostatnou právnickou osobou. Ernst & Young Global Limited neposkytuje své služby klientům.

 

 

/hledate-skoleni-delame-je-skoleni-seminare-webinare-komora/