O ekonomické obnově po koronaviru i zahraničních investicích jednal Vladimír Dlouhý s francouzskými firmami

04.12.2020 Tiskové oddělení

S patnácti francouzskými firmami působícími na českém trhu diskutoval o aktuálních ekonomických otázkách prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý během setkání, které organizovala Francouzsko-česká obchodní komora. Za účasti francouzského velvyslance v ČR Alexise Dutertreho jednal šéf Komory s podnikateli mj. o ekonomické obnově tuzemského hospodářství po pandemii koronaviru, investicích francouzských firem v ČR i o energetických otázkách.

Před pandemií covidu-19 byla česká ekonomika jedna z nejstabilnějších v Evropě. Je těžké odhadnout, co se bude dít v následujících měsících a letech, neboť ještě nejsme schopni měřit dopad druhé vlny pandemie na naši ekonomiku. Česká republika bude čelit mnohým výzvám, jako jsou růst zadlužení, zvýšení nezaměstnanosti a sociální nerovnováhy, ale zůstávám optimista, pokud jde o budoucí opětovný růst,“ uvedl Vladimír Dlouhý.

Prezident Hospodářské komory zároveň poděkoval francouzským firmám za jejich úspěšný byznys v České republice i za to, že se v současné době aktivně podílí na pomoci české ekonomice. Právě dopad pandemie koronaviru a s ní spojených restrikcí mapuje v současné době nový průzkum Francouzsko-české obchodní komory, jehož výsledky budou v následujících dnech zveřejněny. Výsledky šetření o dopadech opatření proti covidu-19 na francouzské firmy v ČR uveřejnila Hospodářská komora už během jarní fáze pandemie na svém webu. Podrobně ZDE

/jak-na-