Nový park přitáhne do Zlína odborníky na informační technologie

12.06.2008

Nalákat do Zlína firmy zaměřené na informační technologie plánuje Univerzita Tomáše Bati (UTB). S tímto cílem chce do dvou let vybudovat vědecko-technický park zaměřený zejména na vývoj softwaru otázky bezpečnosti. Plánuje využít prostředků z Operačního programu Podnikání a inovace.

„Naše univerzita vychovává odborníky v oblasti výpočetní techniky. Ve Zlíně je však pro tyto specialisty málo příležitostí k uplatnění,“ uvedl kvestor UTB Alexander Černý. Změnit nepříznivou situaci by měl právě připravovaný vědeckotechnický park. V něm budou podle plánů univerzity sídlit IT firmy, které využijí spolupráce s odborníky i studenty doktorských studijních programů Fakulty aplikované informatiky. „Stavby vědeckotechnických parků podporuje program Prosperita. Zájemci se do něj mohou hlásit už od dubna letošního roku. Dotace může dosáhnout až 300 milionů korun,“ připomněla pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest Alexandra Rudyšarová. Prosperita navazuje na stejnojmenný program z minulého grantového období – v něm si 32 projektů rozdělilo
1,6 miliard korun z prostředků Evropské unie a státního rozpočtu. Vzniklo díky nim přes 31 tisíc metrů čtverečních ploch vědeckotechnických parků.Univerzita už letos otevřela vědeckotechnický park zaměřený především na podniky zabývající se vývojem a inovacemi plastů a také potravinářstvím. Kompletní přestavba budovy, kterou Tomáš Baťa kdysi postavil jako internát pro své studenty, přišla na čtvrt miliardy korun. Díky podpoře z programu Prosperita na ni univerzita získala 142 milionů korun. Za vybudování parku si škola také odnesla ocenění v soutěži Podnikatelský projekt roku 2007 v kategorii Vědeckotechnický park. Soutěž pro podnikatele každoročně pořádá agentura CzechInvest se Sdružením pro zahraniční investice AFI.

/hledate-skoleni-delame-je-skoleni-seminare-webinare-komora/