Nové naděje pro české firmy. Komora ocenila nejlepší absolventy středních škol

19.10.2019

250 studentů z více než padesáti středních odborných škol a učilišť z celé České republiky ocenila Hospodářská komora titulem Absolvent 2019. Čtyřiadvacátý ročník projektu v pražském Lichtenštejnském paláci zahájili vedle prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého také premiér Andrej Babiš s místopředsedou vlády a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem.

Hospodářská komora projektem Absolvent podporuje odborné vzdělávání v České republice, kde firmám v současné době chybí statisíce zejména technických profesí. „Studenti, které jsme vyznamenali, se nemusí obávat o svoji budoucnost na pracovním trhu. I kdyby se tuzemský hospodářský růst zpomalil, výrobní technici, truhláři, kováři nebo kuchaři budou mít vždy práci jistou. Zejména pokud se budou celoživotně vzdělávat,“ řekl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Hospodářská komora dlouhodobě usiluje o vyšší zájem žáků o studium na středních odborných školách. Projektem Absolvent Komora také podporuje české podnikatele v získávání nových kvalifikovaných zaměstnanců ve spolupráci se školami.  „Pro firmy je uchazeč o zaměstnání s komorovým oceněním zárukou nejen praktických dovedností, ale i ochoty se dále rozvíjet, což je v dnešní době největší přidaná hodnota při uplatnění na pracovním trhu,“ dodává Dlouhý.

Od roku 1995 udělila Hospodářská komora titul nejlepšího absolventa již více než 7 tisícům studentů, kteří po celou dobu svého středoškolského studia prokázali výjimečné výsledky a s vyznamenáním uspěli také u maturitních nebo praktických závěrečných zkoušek. Na ocenění absolventy navrhuje zástupce Hospodářské komory, který se závěrečných zkoušek či maturity také osobně účastní.

/hledate-skoleni-delame-je-skoleni-seminare-webinare-komora/