Napětí na trhu práce roste

11.07.2007

O další desetinu procentního bodu meziměsíčně klesla v červnu tuzemská nezaměstnanost. Oproti květnovým 6,4 % se snížila na 6,3 %, což je nejnižší míra nezaměstnanosti od roku 1998. Vloni tento ukazatel dosahoval hodnoty 7,7 %. O jedno volné pracovní místo se v současnosti ucházejí tři lidé, zatímco vloni to bylo 5,2 zájemce a předloni dokonce 8,6. Zaměstnavatelé však začínají stále více narážet na nedostatek potřebných pracovních sil. Hospodářská komora prováděla na jaře obsáhlé šetření mezi malými, středními i velkými tuzemskými zaměstnavateli. Vyplývá z něho, že téměř 40 procent podnikatelských subjektů pociťuje zásadní potřebu dalších pracovních sil. Ještě letos dvě třetiny firem, které řeší personální nouzi, chtějí přijímat nové zaměstnance, více než desetina v roce příštím a zhruba třetina plánuje přijímat další pracovníky v obou těchto obdobích.

O další desetinu procentního bodu meziměsíčně klesla v červnu tuzemská nezaměstnanost. Oproti květnovým 6,4 % se snížila na 6,3 %, což je nejnižší míra nezaměstnanosti od roku 1998. Vloni tento ukazatel dosahoval hodnoty 7,7 %. O jedno volné pracovní místo se v současnosti ucházejí tři lidé, zatímco vloni to bylo 5,2 zájemce a předloni dokonce 8,6. Zaměstnavatelé však začínají stále více narážet na nedostatek potřebných pracovních sil. Hospodářská komora prováděla na jaře obsáhlé šetření mezi malými, středními i velkými tuzemskými zaměstnavateli. Vyplývá z něho, že téměř 40 procent podnikatelských subjektů pociťuje zásadní potřebu dalších pracovních sil. Ještě letos dvě třetiny firem, které řeší personální nouzi, chtějí přijímat nové zaměstnance, více než desetina v roce příštím a zhruba třetina plánuje přijímat další pracovníky v obou těchto obdobích.

Zvyšující se poptávka je způsobena enormním růstem ekonomiky, prezident Hospodářské komory ČR Jaromír Drábek však upozorňuje i na deformující vliv investiční politiky státu na pracovní trh. „Prostor České republiky je přeinvestován, obzvlášť pobídky na vytváření nových pracovních míst jsou v dnešní době již přežité. V praxi podporují z jedné poloviny vznik míst pro zahraniční pracovníky, z druhé poloviny vytvářejí pozice pro zaměstnance jiných firem, kteří jen změní zaměstnavatele,“ uvedl Drábek. Není pak chyba firem, že se jim nedaří naplňovat volná místa. Poptávka po kvalifikovaných i nekvalifikovaných pracovnících v tuzemsku stále převyšuje nabídku, a to bez ohledu na vývoj nezaměstnanosti. „Paradoxně i v nejproblematičtějších regionech jsou na práci najímáni zaměstnanci z Polska, Slovenska a dalších států. Nedostatečná kontrola vede k tomu, že si podle některých odhadů až polovina nezaměstnaných přivydělává načerno. Stále u nás nejvíc přetrvává stav, kdy se díky štědrému sociálnímu systému vyplácí nepracovat,“ konstatoval Drábek.

Nejvíce firmy podle šetření hospodářské komory postrádají řemeslníky, kvalifikované, výrobce, zpracovatele a opraváře. Na trhu práce dále chybějí zaměstnanci obsluhy strojů a zařízení, technici, zdravotníci a pedagogové. Nejmenší zájem pak mají zaměstnavatelé o nižší administrativní pracovníky a pomocné a nekvalifikované zaměstnance.

/nejcastejsi-pracovnepravni-preslapy-zamestnavatelu-webinar-hospodarska-komora/