Mise do Kanady pro nás měla obrovský význam, chválí Hospodářskou komoru podnikatelé

01/06/2019

Desetičlenná podnikatelská delegace pod vedením viceprezidenta Hospodářské komory Bořivoje Mináře se z mise v Kanadě vrací s vidinou slibné obchodní spolupráce s tamními firmami. Zástupci společností z oboru IT, strojírenství, nanotechnologií nebo zdravotnictví na misi do země javorového listu doprovodili předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka.

Mise přinesla úspěch například pražské softwarové a poradenské firmě Principal engineering, která se podnikatelské mise Hospodářské komory účastnila vůbec poprvé a ocenila roli Komory i přítomných českých politiků. „Celý program mise i jeho organizace byly na vysoké úrovni a dostalo se nám na místě velké podpory. Náš obor je specifický, a proto zatím nepřivážíme konkrétní smlouvy. Nicméně se nám podařilo navázat klíčové vztahy s potenciálními kanadskými partnery, zástupci navštívených provincií i měst. Velkým přínosem byly pro nás konzultace ohledně aktuálních změn v legislativě mezi EU a Kanadou, například smlouvy CETA. Takovou možnost bychom jinak neměli šanci získat,“ sdělil obchodní manažer společnosti Daniel Kostan.

Firmy měly během mise možnost zúčastnit se podnikatelských fór v kanadských městech Ottawa, Toronto a Halifax a o spolupráci napřímo jednat s kanadskými firmami. Podnikatelé v hlavním městě Ottawě také mj. navštívili technologické centrum Bayview Innovation Centre a letos v květnu otevřené testovací centrum pro autonomní vozidla L5 Connected and Autonomous Vehicle Test Facility. 16 km dlouhá trať a zařízení určené k urychlení zavedení bezpečných vozidel bez řidiče je prvním zkušebním místem svého druhu v Severní Americe.

Hospodářská komora v posledních letech organizovala do Kanady několik obchodních misí. Předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka na jeho pracovní cestě podnikatelská delegace Hospodářské komory doprovázela vůbec poprvé.

/hledate-skoleni-delame-je-skoleni-seminare-webinare-komora/