Mise do Izraele nastínila možnosti propojení českého byznysu a izraelských technologických firem

Izrael je jako světový lídr v inovacích a technologickém pokroku ideálním partnerem pro tuzemský průmysl, IT společnosti, podniky z obranného sektoru, ale hlavně pro technologické startupy. Takové jsou zkušenosti firem, které na pracovní cestě do země v tomto týdnu doprovázely předsedkyni Poslanecké sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou. Do Izraele pod vedením Komory vyrazilo 15 firem.

„Důležitost této mise spočívala především v tom, že došlo k mnoha jednáním reprezentantů firem ze dvou komparativně odlišných zemí. ČR je velmi průmyslová země, Izrael je zase vnímán jako světový lídr v oblasti startupů a také ve výzkumu a vývoji. Bilaterální jednání s izraelskými firmami měla význam především pro obranný průmysl a IT. V těchto odvětvích vidíme největší prostor pro spolupráci českého a izraelského byznysu. Vývoj a výzkum totiž velmi dobře doplňuje všechny obory, které se bez inovací v dnešním světě neobejdou,“ sdělil předseda Zahraniční sekce Ilja Mazánek, který českou podnikatelskou delegaci do Izraele vedl.

Podnikatelské mise se vedle IT společností a firem o obranného průmyslu zúčastnili také reprezentanti lázeňství, zdravotnictví, advokátních kanceláří nebo vzdělávacích institucí. Misi Hospodářská komora organizovala ve spolupráci s Česko-izraelskou smíšenou obchodní komorou a s podporou Zastupitelského úřadu ČR v Tel Avivu.

/naucte-se-delat-business-na-linkedin/