Kurz pomohl vzdělat zaměstnance i manažery

21.08.2007

Na třicet zaměstnanců nebo majitelů firem z Jihočeského kraje se v uplynulém půlroce zúčastnilo kurzu nově vyvinutého vzdělávacího programu zaměřeného na zvyšování konkurenceschopnosti malých a středních podniků v regionu. Vzdělávací program byl vytvořen společností ISQ Praha, s. r. o., v rámci grantového schématu „Rozvoj kapacity dalšího profesního vzdělávání“ vyhlášeného Jihočeským krajem. Projekt byl spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Na třicet zaměstnanců nebo majitelů firem z Jihočeského kraje se v uplynulém půlroce zúčastnilo kurzu nově vyvinutého vzdělávacího programu zaměřeného na zvyšování konkurenceschopnosti malých a středních podniků v regionu. Vzdělávací program byl vytvořen společností ISQ Praha, s. r. o., v rámci grantového schématu „Rozvoj kapacity dalšího profesního vzdělávání“ vyhlášeného Jihočeským krajem. Projekt byl spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

„Účastníci kurzu se mohli vzdělat v oblastech ekonomiky, řízení podniku, marketingu, výpočetní techniky, ale i například legislativy, komunikace uvnitř organizace, projektového řízení či přístupu k zákazníkovi. Zkušenosti jim předávali odborníci z vysokých škol – přední čeští lektoři i úspěšní manažeři. Kurz byl volitelně ukončen závěrečnou prací absolventů z oblasti jejich podnikatelské působnosti, kterou měli možnost obhájit před komisí. Na závěr bylo absolventům kurzu vydáno osvědčení,“ uvedla Dana Feferlová, zástupkyně ředitele Úřadu Jihočeské hospodářské komory (JHK), která se na organizaci kurzu podílela. Doplnila, že pro podnikatele z Jihočeského kraje byl kurz bezplatný.

„Do kurzu jsem se přihlásil, protože jsem si chtěl rozšířit znalosti. Ostatně setkání s lidmi, kteří něco umějí a jsou to ochotni sdělit také ostatním, vede vždy k rozšíření osobních obzorů. Získal jsem řadu informací, které mne osobně obohatily a které jsem přenesl do firmy. Naše společnost se zabývá poskytováním tlumočnických, překladatelských a výukových činností. Získali jsme rozšiřující poznatky zejména v účetnictví, kvality, využití výpočetní techniky,“ uvedl jeden z účastníků kurzu Miloslav Bauer, který pracuje jako manažer jakosti v tlumočnické a překladatelské firmě SOPHIA. „Obecně postrádám systematickou péči o další vzdělávání manažerů v systému celoživotního vzdělávání. Stále se vynořují nové výzvy, kterým manažeři musejí čelit, nebo na které se musí připravit,“ doplnil Miloslav Bauer.

/hledate-skoleni-delame-je-skoleni-seminare-webinare-komora/