1. Krajské kolo již 6. ročníku soutěže T-PROFI proběhlo v Ústeckém kraji

6. ročník soutěže „T-PROFI – Talenty pro firmy“ dnes odstartoval prvním krajským kolem na podporu polytechnické výuky na základních a středních školách.

První letošní krajské kolo mezigenerační technické soutěže zorganizovala Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje. Soutěž proběhla 10.11.2021, již tradičně v rámci Výstavy vzdělávání, pořádané Okresní hospodářskou komorou Chomutov. Dovednost a zručnost mělo možnost porovnat 6 týmů, vedených zástupci regionálních firem: AGRIMA Žatec s.r.o., Elán Auto s.r.o., SpeedNet s.r.o., KONE a.s., PULS Investiční s.r.o., Mahr s.r.o.. Smíšené týmy žáků ZŠ a SŠ měly za úkol v časovém limitu 3 hodin postavit, zprovoznit a předvést odborné porotě technické zařízení. Všechny týmy splnily soutěžní úkol a patří jim poděkování za skvělé výkony. Nejlépe si s nástrahami zadání poradil tým firmy Mahr, s.r.o., která obhájila vítězství z přechozího 5. krajského kola.

Vítězný tým společnosti Mahr, s.r.o,, Masarykovy základní školy a Mateřská školy Krupka a Střední školy stavební a strojní Teplice postupuje do 6. celostátního kola. V národním finále, které se uskuteční příští rok 28. 6. 2022 v Praze, bude reprezentovat Ústecký kraj.

/grafikem-sam-sobe-za-5-hodin-workshop-praha-florentinum/