Komise schválí regionální operační programy

25.10.2007

Během pěti až sedmi týdnů schválí Evropská komise všech sedm regionálních operačních programů. Informovalo o tom ministerstvo pro místní rozvoj. Představitel komise Georgios Yannoussis oznámil, že regionální operační programy byly přijaty do vnitřního připomínkového řízení komise a že neočekává žádné závažné námitky, které by bránily jejich schválení. Peníze pro tyto operační programy představují 17,46 procenta z 26,69 miliard eur určených pro Českou republiku v období 2007 až 2013.

Během pěti až sedmi týdnů schválí Evropská komise všech sedm regionálních operačních programů. Informovalo o tom ministerstvo pro místní rozvoj. Představitel komise Georgios Yannoussis oznámil, že regionální operační programy byly přijaty do vnitřního připomínkového řízení komise a že neočekává žádné závažné námitky, které by bránily jejich schválení. Peníze pro tyto operační programy představují 17,46 procenta z 26,69 miliard eur určených pro Českou republiku v období 2007 až 2013.

„Do konce roku bude schválena také většina ostatních operačních programů. Pro žadatele jsou ovšem pro čerpání určující výzvy, nikoli termín schválení programu. Většina řídících orgánů pro regionální programy své výzvy již vyhlásila,“ řekl Milan Půček, první náměstek ministra pro místní rozvoj.

Regionální operační programy slouží k vyváženému rozvoji území České republiky. Investovat se bude do dopravní obslužnosti, občanské vybavenosti a kultury, aby se zvýšila atraktivita regionů například pro kvalifikovanou pracovní sílu. „Města a obce budou disponovat dalšími prostředky pro rozvoj podnikatelských schopností svých obyvatel včetně rekvalifikačních kurzů, a tím jim mohou pomoci při hledání lépe placené práce,“ řekla Milena Vicenová, generální sekretářka, která vedla vyjednávání s Evropskou komisí v této oblasti.

/hledate-skoleni-delame-je-skoleni-seminare-webinare-komora/