Jihočeské firmy chtějí pomoci řešit nedostatek míst ve školkách

17.03.2008

Jihočeské firmy by se mohly zapojit do provozování předškolních zařízení. Tento závěr vyplynul z diskusní akce Kulatý stůl s náměstkem českobudějovického primátora Františkem Jelenem, který pořádala Jihočeská hospodářská komora (JHK) v uplynulých dnech. Podnikatelé tak chtějí městu pomoci řešit nedostatek míst pro děti v mateřských školách.

„České Budějovice se při současném zvýšení porodnosti potýkají s nedostatkem míst pro děti v mateřských školách. Společnosti na druhé straně zase s nedostatkem pracovních sil. Při hledání východiska z této situace byl vznesen návrh na zapojení firem a společností do provozování předškolních zařízení. Tím by se uvolnily i pracovní síly – maminky dětí by měly více prostoru pro své pracovní vytížení,“ uvedl náměstek českobudějovického primátora Rudolf Vodička.

Podle něho mohou firmy s městem spolupracovat v této oblasti na různých úrovních. „Může se jednat o soukromou firemní školku, přípravu a pronájem prostor pro nové městské zařízení, nebo i spolufinancování části úvazků učitelek firmou pro prodloužení otevírací doby školky. Firmy by tak mohly získat matky dětí i na delší pracovní úvazky, než je tomu v současné době,“ řekl Vodička.

„Těchto několik návrhů předkládáme podnikatelské veřejnosti a budeme čekat, zda o tuto spolupráci projeví zájem a dojde tak k rozšíření služeb ve městě a ke zlepšení podmínek pro zaměstnance i pro zaměstnavatele. Firmy se mohou se svými nabídkami na nás obracet a my jim zprostředkujeme jednání se zodpovědnými zástupci města,“ řekl ředitel Úřadu JHK Jiří Stráský.
 

/hledate-skoleni-delame-je-skoleni-seminare-webinare-komora/