Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů: Webináře jsou pozitivním důsledkem koronavirové krize, účastníkům nabízí plnohodnotné vzdělávání s výhodami

24.04.2020

Semináře byly ze dne na den zrušeny a lektoři s jejich klienty se museli přizpůsobit. Stoupl tak zájem o webináře, které přesunuly vzdělávání do online prostředí. Účastníci webináře hodnotí pozitivně, zejména fakt, že se mohou připojit z domova, ale současně se virtuálně potkat s někým dalším. Nové prostředí jim po technické stránce nepřináší žádné velké obtíže a nejvíce se zajímají o témata spojená s Covid-19.

„Letošní březen byl pro mě jako lektorku z pohledu businessu totální blesk z čistého nebe. Všechny kurzy prezenční formy byly ze dne na den zrušeny. Změna je nejen ve formě výuky, ale i v tom, co posluchači potřebují,“ hodnotí současnou situaci Ivana Černá, facilitátorka a trenérka, která se vzdělávání dospělých věnuje již 8 let a jež musela ze dne na den přizpůsobit svou výuku do online prostředí.

Četné zkušenosti s online výukou a webináři – novým typem vzdělávání má díky předávání odborných znalostí a zkušeností ze své oblasti i společnost Deloitte. Ta poskytuje komplexní servis od strategického podnikového managementu, finančního i právního poradenství, auditu a daní, až po technologické, digitální a inovační řešení: „Vzhledem k vysokým počtům účastníků na našich webinářích a pozitivní zpětné vazbě neevidujeme žádné obavy uživatelů. Naopak, účastníci jsou rádi, že se mohou připojit i ze svých domácích kanceláří a zároveň se virtuálně setkat s našimi kolegy,“ říká Martina Schiestlová, ředitelka oddělení HR v Deloitte.

Koronavirová omezení přinesla výrazné změny v oblasti vzdělávání. Současné situaci se museli přizpůsobit lektoři i jejich klienti. Dle Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů, která se dlouhodobě zajímá o problematiku vzdělávání dospělých, se raketově zvýšila jak nabídka, tak i zájem o tzv. webináře. Jen společnost Deloitte uvádí, že poptávka po jejich webinářích, které pořádají několikrát týdně, se zvýšil několikanásobně oproti běžnému počtu. Největší zájem je přitom o témata spojená s problematikou Covid-19.

V případě webinářů se nejedná vlastně o nic jiného než o semináře, které probíhají bez osobní přítomnosti, tedy online. Ačkoliv chybí osobní kontakt, je toto vzdělávání i tak velmi přínosné a užitečné. Účastníci sledují samotného lektora jak při výkladu, tak i pomocí sdílené obrazovky, kde mohou vidět prezentaci, videa nebo odkazy k danému tématu. Dobrým pomocníkem je i chat, tedy okamžitá komunikace, a to jak skupinová, tak i individuální. Dle Ivany Černé je pak velmi přínosným nástrojem nahrávání, které pomáhá vrátit se k webináři později a je vlastně určitým videonávodem.

Platforem pro tento typ vzdělávání existuje celá řada a každý lektor má možnost si vybrat tu, která mu nejvíce vyhovuje. Pro účast na webináři není třeba ani nijak zvláštní technické vybavení, postačí počítač s mikrofonem a reproduktorem, webová kamera a kvalitní připojení k internetu. Nespornou výhodou webinářů je to, že účastníkům šetří čas, protože nemusí za vzděláváním cestovat a můžou jej sledovat například ze své kanceláře.

Je tedy otázkou času, zda se online vzdělávání i díky současné koranovirové krizi více nerozvine, a to nejen díky jejich výhodám. Stále více firem chápe výhody online prostředí, a i díky nepřebernému množství programů a aplikací ulehčující jim jejich práci využívá jeho prostředí pro více aktivit, jako je sales & marketing nebo jako součást svých klientských nebo zákaznických podpor.

Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, o. p. s.

Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů je odbornou organizací zaměřenou na realizaci aktivit v oblasti rozvoje lidských zdrojů a na zpracování analýz a šetření spojených s touto problematikou. JSRLZ byla založena v roce 2005 Jihočeskou hospodářskou komorou  s cílem zajistit komunikaci a spolupráci mezi regionálními aktéry trhu práce v oblasti rozvoje lidských zdrojů a zajistit realizaci konkrétních aktivity, které budou v souladu s potřebami Jihočeského regionu. Posláním Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů je působit jako odborná platforma s vysokou neformální autoritou spojující pohledy regionálních aktérů a přispívat ke strategickému orientování činností těchto aktérů zainteresovaných na rozvoji lidských zdrojů spolu s podněcováním, přípravou a realizací aktivit naplňující klíčové priority v regionu.

/hledate-skoleni-delame-je-skoleni-seminare-webinare-komora/