Jihočeská komora opět vzdělá začínající podnikatele

23.01.2008

Workshop neboli pracovní setkání, jehož cílem je zajistit vzdělávání začínajících podnikatelů a zároveň jim umožnit prezentovat svou firmu, připravuje na 5. února ve svých prostorách v českobudějovické Husově ulici Jihočeská hospodářská komora.

Účastníci akce se dozvědí například informace o vývoji podnikání, marketingu začínajícího podnikatele či možnosti čerpání podpory z Evropské unie.
„Workshop je prvním ze série setkávání začínajících podnikatelů, které se budou zaměřovat na informování o změnách a novinkách v podnikání, možnostech, právech či povinnostech podnikatelů. Každý workshop bude mít své téma na základě potřeb účastníků. Prvním tématem je Marketing začínajícího podnikatele a možnosti čerpání podpory z Evropské unie. Pro účastníky bude přínosné i jejich vzájemné setkávání výměna zkušeností či navazování spolupráce a uzavírání obchodních kontraktů,“ upřesnila Helena Halabicová, koordinátorka kontaktních míst projektu z Úřadu Jihočeské hospodářské komory (JHK).
Workshop je součástí projektu Podnikání bez překážek. Ten se zaměřuje na podporu osob starších 45 let, žen po mateřské dovolené, osob se zdravotním postižením, absolventů všech typů škol a dlouhodobě nezaměstnaných a dalších zájemců, kteří se rozhodnou vyřešit tíživou situaci v podobě nezaměstnanosti zahájením podnikatelské činnosti. „Nezaměstnaní, kteří se do projektu zapojí, hned nemusejí podnikat. K tomuto rozhodnutí by jim měly napomoci mnohé mechanismy – motivační kurzy, vzdělávání a osvojení si znalostí souvisejících s podnikáním, praktickým uplatněním na běžném trhu práce nebo účastní ve workshopech s tématy týkajícími se začátku a rozvoje podnikání,“ řekla Halabicová
 

Informace o workshopu společně s pozvánkou a přihláškou lze nalézt na webových stránkách Jihočeské hospodářské komory .
 

/hledate-skoleni-delame-je-skoleni-seminare-webinare-komora/