Jihočeská komora opět otevře kurz pro začínající podnikatele

08.04.2008

Zájemci o podnikání z jižních Čech mají další možnost, jak se připravit na vstup do soukromého sektoru. Jihočeská hospodářská komora (JHK) připravuje od 21. dubna do 28. května kurz „Základy podnikání“, jehož cílem je připravit začínající podnikatele na vstup do podnikání.

Absolventi kurzu se podrobně seznámí se základy podnikatelské činnosti, daňové a účetní problematiky a mimo jiné i ekonomiky, managementu a marketingu. Během kurzu začínající podnikatelé mohou zpracovat s pomocí konzultanta svůj podnikatelský záměr, který jim usnadní fungování v soukromém sektoru ale i případné získání finančních prostředků pro start do svého podnikání, například prostřednictvím programů ze Strukturálních fondů Evropské unie.

„Během rozsáhlé výuky absolventi získají všechny podstatné informace do začátku podnikatelské činnosti. Jedná se především o základy účetnictví, daňové problematiky, personalistiky či bezpečnosti práce. Dále jsou v odborném studiu probírána specifika sociálního a zdravotního pojištění, marketingu, managementu a komunikace, fáze obchodního jednání a psychologie prodeje. Součástí kurzu je také poskytnutí informací o výhodných úvěrech a finanční pomoci začínajícím podnikatelům. Každý nově zahájený kurz je doplněn o aktuální změny legislativy, daňové soustavy, sociálního a zdravotního pojištění, které mají přímý dopad na podnikání. Důraz je kladen na praktické zkušenosti,“ uvedla Michaela Fouňová z Úřadu JHK.

„Nejdůležitější pro mne bylo dozvědět se něco o administrativních krocích spojených se založením firmy, konkrétně otázky spojené s pojištěním, daněmi a poplatky. Dále také informace ohledně vztahu zaměstnavatel a zaměstnanec, které se při rozšiřování firmy týkají každého businessmana. Bylo i dost faktů, které se týkaly hygienických, bezpečnostních a požárních pravidel, které bych sám od sebe také nevěděl. Myslím si však, že ze všeho nejpřínosnější pro mne byly zkušenosti, které nám předali přednášející, kteří sami podnikali a měli pro nás mnoho konkrétních příkladů ze života podnikání, žádné učebnicové fráze,“ řekl jeden z účastníků kurzu Václav Hodina ze Strakonic, který si otevřel maloobchod se značkovým oblečením, obuví a doplňky.

Zájemci o více informací ke kurzům mohou kontaktovat pracovníky Regionálního poradenského a informačního centra Jihočeské hospodářské komory, Husova 9, 370 01 České Budějovice, tel.: 387 699 319, e-mail: sikorova@jhk.cz. Dalším centrem v Jihočeském kraji, které připravuje tento kurz je i společnost Legro Plus, s.r.o. v Českém Krumlově.
 

/hledate-skoleni-delame-je-skoleni-seminare-webinare-komora/