Jaká preventivní opatření proti covidu používají pražské firmy

20.11.2020 Tiskové oddělení

V souvislosti s podzimní (druhou) vlnou koronavirové epidemie je důležité vědět, jak se podnikatelé vyrovnali s rizikem onemocnění ve firmě. Nejčastěji (v 50 % případů) firmy šířily mezi svými zaměstnanci osvětu, např. v podobě informací o hygienických opatřeních či povinných rozestupech.

Celkem 44 % pražských firem uvedlo, že se snažilo snížit riziko onemocnění změnami organizace práce, jako je směnný provoz, práce v menších týmech či větší využívání práce z domova.

Rozšíření benefitů, jako jsou vitaminové doplňky pro zaměstnance nebo členy jejich rodiny (uvedlo 5 % respondentů), a pravidelné testování zaměstnanců (uvedly 4 % firem) zatím nepatří mezi nejrozšířenější opatření. Zajímavý je ale nárůst využívání moderních technologií, jako měření teploty u vstupu na pracoviště nebo profesionální dezinfekce či ionizace prostor, které podnikatelé z Prahy konkrétně uváděli pod odpovědí „jiné“.

Celkem 13 % respondentů se sídlem v hl. m. Praze se problematika netýká, a to především proto, že byli nuceni provozovny uzavřít. Nicméně záleží i na typu a velikosti provozu, větší riziko onemocnění bývá v open spacech a výrobních halách s větší koncentrací zaměstnanců.

/jak-na-