Jak začít podnikat? Středoškoláci se to učí formou soutěže

27.08.2019

Od 1. září startuje již čtvrtý ročník Soutěž a Podnikej, program, díky kterému mohou studenti nastartovat svůj nápad a vytvořit z něj podnikatelský záměr ještě na střední škole. Soutěžící si projdou dvouměsíčním akceleračním programem, kde si pod vedením zkušených mentorů a expertů z bysnysového prostředí vytvoří svůj podnikatelský záměr aplikovatelný do praxe. Ten poté prezentují a obhajují před odbornou porotou. Na vítěze soutěže čeká 10denní obchodní cesta do Chicaga a další cenné výhry od našich partnerů.

Soutěž a Podnikej vznikla jako myšlenka dvojice podnikatelů Martina Vítka a Davida Friedla, kteří sami začali podnikat už během studia střední školy.  V třech uplynulých ročnících se programu zúčastnilo 304 studentů a úspěšnost soutěžících se rok od roku zvyšuje. “Dáváme středoškolákům šanci reálně si vyzkoušet podnikání za téměř nulového rizika. Provádíme je celým procesem od rešerše trhu, až po tvorbu business plánu a vstup na trh,” popisuje proces spoluzakladatel Soutěž a Podnikej Martin Vítek.

Program je určen všem studentům středních škol ve věku od 16 do 21 let, kteří chtějí získat praktické zkušenosti, příležitosti a kontakty. V průběhu celého programu má každý soutěžící k dispozici svého mentora z řad zkušených podnikatelů nebo vrcholového managementu firem a propracovanou metodiku provázející je všemi úkoly. Nově také může využít konzultací expertů pro jednotlivé sekce.

Nápady studentů zasahují do různých odvětví od módního designu až po technologická řešení. Vítěz loňského ročníku, Ondřej Gonzor, se přihlásil s vizí aplikace, která poskytuje zpětnou vazbu učitelům, a tak snižuje riziko jejich vyhoření. V současnosti Ondřej se svým týmem testuje aplikaci Pochopim.to na pěti školách a na podzim se chystají spustit první oficiální verzi.

Studenti se mohou do soutěže přihlašovat do 2. října na stránkách www.soutezapodnikej.cz. Soutěž organizovaná Nadačním fondem vzdělávání a podnikání vyvrcholí celorepublikovým finále v lednu 2020, kde se proti sobě utkají vítězové z regionů. Hodnotit je bude nezávislá porota skládající se z expertů z oblastí produktových řešení, služeb, investic a marketingu.

Pokud máte zájem se zapojit jako mentor, expert, porotce či partner, prosim kontaktujte Annu Veselou na emailu anna.vesela@soutezapodnikej.cz

Sledujte Soutěž a Podnikej na  Facebook a LinkedIn stránkách!

Další informace naleznete v přiloženém souboru níže.

/hledate-skoleni-delame-je-skoleni-seminare-webinare-komora/