Italský trh láká stále více českých firem

17/07/2019

Spolupráce českých a italských firem je dlouhodobě velmi úspěšná a vzájemná obchodní výměna mezi oběma zeměmi dosáhla v loňském roce 13 miliard eur. Itálie je tak pro Českou republiku šestým nejvýznamnějším trhem. Další potenciál tamního trhu podnikatelům přiblížilo Česko-italské podnikatelské fórum, které v Černínském paláci uspořádala Hospodářská komora spolu s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, Velvyslanectvím Itálie v ČR a obchodní asociací Confindostria.

Fórum přilákalo více než 90 českých firem, které již na trhu dlouhodobě působí nebo se na obchodování s tamními firmami teprve chystají. Fóra se zúčastnily zejména podniky zaměřené na oblast energetiky, bezpečnosti, mobility nebo průmyslu 4.0.

Po úvodních projevech, kdy za Hospodářskou komoru vystoupil její viceprezident Bořivoj Minář, následoval odpolední blok, kdy měli podnikatelé možnost zúčastnit se konkrétních B2B jednání s potenciálními italskými obchodními partnery.

Hospodářská komora podporuje obchod s Itálii dlouhodobě. Prezident Komory Vladimír Dlouhý v únoru letošního roku podepsal smlouvu o strategickém partnerství s předsedou Česko-italské obchodní komory Gianfrancem Pincirolim (odkaz ZDE).

 

/hledate-skoleni-delame-je-skoleni-seminare-webinare-komora/